Neden Sanal Ara Odaları Kullanılmalı?

En verimli toplantıların sekiz kişiden az kişiyle yapıldığını biliyor muydunuz? Uzmanlar, “daha minik gruplar… zemini anlamlı ve samimi bir münakaşaya açan bir yakınlık duygusu meydana getirmeye destek sunar. Daha az insan, her bir ekip üyesinin görüş açısını dinlemek ve düşünmek için daha fazla vakit demektir.” daha büyük bir çevrimiçi ortamda daha küçük bir toplantı alanı oluşturmak, tam olarak sanal ara odalarının arkasındaki fikirdir. Bunlar, büyük bir toplantı alanı içerisindeki alanlardır ve katılım için hayati önem taşırlar. Harvard Business Review, bunların “açıklık ve samimiyetin ortaya çıktığı bir alan” olduğunu söylüyor. Uyum takip eder.” Bu makale, sanal ara odalarına ve kurumunuzun niçin daha etkili toplantılar için bu vasıtaları kullanması gerektiğine bakmaktadır.

Sanal Ara Odası Nedir?

Sanal ara odası, daha küçük bir katılımcı grubunun bir araya gelebileceği ana çevrimiçi toplantının bir uzantısıdır. Katılımcıların küçük grup etkileşimlerine katılmalarına olanak tanıyan sanal toplantı ortamındaki daha sessiz, özel yerlerdir. Bu gizlilik, hassas mevzuları ele almak, muayyen çalışma grupları oluşturmak veya minik bir ekip içinde önemli öğrenme veya bağlanma anları oluşturmak için fazlaca başarılı bir halde kullanılabilir. Ayrı sunumlar, atölye çalışmaları, düşünce paylaşımı veya aklınıza gelebilecek her şey için sanal bir ara odası kullanılabilir. Sanal ara odasının faydaları, genel olarak çevrimiçi toplantılarla aynıdır; toplantınızdaki uzaktaki çalışanların veya katılımcıların, o sırada nerede olurlarsa olsunlar etkileşimde bulunmalarına izin verir. Ancak sanal ara odası çok daha küçük bir toplantı ortamıdır ve bir etkinliğe daha gecikmiş ya da zor katılımcıları dahil etmek için oldukça başarılı bir şekilde kullanılabilir. Çoğu platformu bu tür kenar çubukları sunar. Katılımcılar, sanal toplantıya giriş yaptıklarında izledikleri aynı tıklama prosedürlerini kolayca takip edebilirler. Doğrudan araya katılmalarına izin vermeyi ya da siz erişim izni verene kadar katılımcıların takıldığı sanal bir bekleme odasına sahip olmayı seçebilirsiniz. Her iki durumda da veriler bize sanal ara odasının, toplantı katılımcıları içinde daha sıkı bağları kolaylaştırmak için faaliyet organizatörleri için önemli bir araç olduğunu söylüyor. Sanal bir sınıfta, talimat çoğu zaman eşzamanlı bir ders yönetirken konuşmanın çoğunu yapar. Öğrenciler bu ortama katılmayı ya da sesli düşünmeyi daha zor bulabilirler. Ancak ara odaları sayesinde eğitimciler, öğrenci katılımını iyileştirebilir, öğretimi farklılaştırabilir ve öğrencilere geleneksel bir sınıfın haricinde öğrenimlerinde daha çok söz hakkı ve seçenek sunabilir.” “öğrenci” kelimesi için “katılımcı” veya “takım üyesi” kelimesini ekleyin ve bu öngörüyü herhangi bir kurumsal toplantıya uygulayabilirsiniz. Gerçek şu ki, sanal ara odası, teknolojiyi nasıl kullanırsanız kullanın, hedef kitlenizle etkileşimi artırabilir. Sanal ara odalarını kendi pozitif yanlarınıza kullanmanın bazı yolları nedir? 

Sanal Ara Odalarını Nasıl Kullanabilirsiniz?

Toplantılarınızda sanal ara odalarını kullanmanın oldukça yolu vardır.

·  Toplantı katılımcılarını, yazışma bilgilerini değiş tokuş etmeye ve birbirleriyle etkileşime girmeye teşvik eden ağ sanal ara odaları. Bunları öğrenim seminerlerinde veya “sınıf” kalabalık olduğunda yeni işe alınanlar için büyük oryantasyonlarda kullanabilirsiniz.

·  Katılımcılar arasında hikayelerin, fikirlerin ve en iyi uygulamaların paylaşıldığı kamp ateşi toplantıları. Bu sanal toplantılar, büyük departman toplantıları esnasında daha küçük ekipleri bir araya getirerek başarı hikayelerini paylaşmak ya da problemleri çözmek için harikadır.

·   Sanal bir sınıf ara odası , öğrencilerin çevrimiçi öğrenmeye katılımını artırmaya yardımcı olabilir. Bazı konferans çözümleri, bu sanal ara odalarını etkileşimli ve eğlenceli hale getirmek için beyaz tahta, sohbet, ekran paylaşımı ve daha fazlasını sunar.
Bunlar sanal bir ara odasının nasıl kullanılacağına dair sadece birkaç örnek olsa da, bu araçları kullanırken başarınızı sağlamak için en iyi uygulamalardan bazıları nelerdir?

Sanal Ara Odalarınız İçin En İyi Uygulamalar

Sanal ara odalarına ev sahipliği yaparken göz önünde bulundurulması gereken ilk en iyi uygulama, bu aracı neden ve nasıl kullanacağınızdır.

· Bu yan odaların amacı nedir ve nasıl kullanılacaktır?

· Bu odalarda aynı anda kaç kişi olmasını istiyorsunuz?

· Bu ara toplantıları kim kolaylaştıracak?

· Grup katılımının rastgele mi yoksa tasarlanmış mı olduğuna karar verin.

Genellikle her sanal ara odası için bir moderatör atamanız önerilir. Bu gruplar küçük olmalıdır; Araştırmanın dediği gibi, ne kadar küçükse o kadar iyi. Herhangi bir toplantıda olduğu gibi, ana toplantıdan ayrılmadan önce sanal ara odası katılımcılarınızın net bir gündemi olduğundan emin olun.

Neden Sanal Ara Odaları Kullanılmalı?

Stanford University Research, aynı anda yedi kişiyle toplantıların ideal boyut olduğunu söylüyor. Büyük bir toplantının kenar çubuğu olarak sanal ara odası oluşturmanın harika bir fikir olduğunu önermek için tek başına bu bile yeterli bir argüman olmalıdır. Sanal ara odalarını kullanmanın faydaları şunları içerir:

· Geniş kitlelerin daha yüksek katılımı.
· Belirli görevler üzerinde çalışırken kazanılan zaman.
· Küçük gruplarda daha samimi tartışmalar.
· Akranlar arasında bağ kurma ve ağ oluşturma.
· Ekipler arasında daha iyi işbirliği.

Harvard Business Review, sanal ara odasının faydalarını şu şekilde açıklıyor : ” Bu ara stratejisi, tüm katılımcıların fikir geliştirmeye dahil olmasına ve dahil olmasına izin veriyor. Radarın altında uçan bir katılımcının daha az riski ile daha fazla ses duyulur. Bu strateji aynı zamanda her grubun bir göreve atandığı bir sorumluluk duygusu yaratır. Ek bir fayda olarak, böl ve yönet yaklaşımı kullanılıyorsa bu teknik zamandan tasarruf sağlayabilir.” Ancak sanal ara odanız yalnızca doğru video konferans çözümünü kullanırsanız etkilidir. Deneyimi geliştirmek için sanal toplantıları benimsiyor ve ara odalarını kullanıyorsanız EDUVES birçok avantaj sunar.

Eduves son derece güvenlidir ve tamamen HIPAA uyumludur.

Hizmetimiz web tabanlı olduğundan, yazılım güvenliği arttıkça güvenlik güncellemeleri düzenli olarak gerçekleşir. Verilerinizin hem aktarım sırasında hem de beklemedeyken şifrelendiğini bilerek daha rahat olabilirsiniz.

Eduves web tabanlıdır

Eduves web tabanlı olduğu için katılımcılar internetten dosya indirme zorunluluğundan kurtulacaktır. Toplantınızın bağlantısını bir e-postaya gömebilirsiniz ve katılımcıların katılmak için tıklamaları yeterlidir.

Eduves, toplantılarınızı markalamanıza olanak tanır

Bu, kendi logonuz ve kurumsal renkleriniz ile toplantı ve sanal ara odalarınıza tamamen markalaştırabileceğiniz anlamına gelir.

Aydınlatma Metni

Demo Talep Formunda bulunan alanlardan toplanan kişisel verileriniz BURKONS BİLİŞİM VE YAZILIM HİZMETLERİ İNŞAAT TAAHHÜT VE GAYRİMENKUL VE YATIRIM DAN. SAN VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından talebinize dair işlemlerin yerine getirilmesi ve paylaşmış olduğunuz iletişim adresi üzerinden tanıtım, bülten ve pazarlama içerikleri gönderilmesi amacıyla işlenebilecektir. Web kanalları üzerinden toplanan kişisel verilerin işlenmesi hakkında bilgi almak ve haklarınızı öğrenmek için İnternet Sitesi KVKK Politikası ve Gizlilik Sözleşmesi Metinlerini inceleyebilirsiniz.

Online Eğitim Platformu
Talep Formu

Temel İSG
Talep Formu

Sizi Arayalım!

Kayıt Kuralları

Belirlediğiniz kurallara göre kurs kaydı için otomatik politikalar oluşturun.(Örneğin her yeni kayıt olan katılımcıya, belirlenen kursu otomatik atanması gibi)

Özel Alan Adı (domain)

Alanadı.eduves.com LMS erişim adresini özelleştirin. Eduves LMS kurumsal müşterilerinin kendi alan adını özelleştirmesini sağlar. 

Kurs Katalog Özelliği

Kullanıcıların kendi kurs kataloğunuz aracılığıyla kurslara göz atmalarına ve bunlara abone olmalarına izin verin

Kullanıcı Yetkilendirme

Platform üzerindeki belirli yönetim işlemleri için profiller oluşturarak LMS yönetiminizi düzenleyin ve yönetim görevlerini  paylaştırın. 

Bildirim

Kullanıcılarınızı belirli etkinlikler hakkında bilgilendirmek için otomatik bildirim sistemimizi kullanın.Böylece katılımcı eğitimiyle alakalı durumlarından her zaman haberdar olurlar.

Etiketler

Çevrimiçi kurslarınızı daha iyi düzenlemek ve yönetmek için kurslara atanan etiketler oluşturun.

Kurslar ve İçerik Modülleri

Eduves LMS zengin içerik ekleme özelliklerine sahiptir. Scorm 1.2 ve 2004, xAPI (tincan api), Sözlük, Anket, Video, Forum, Wiki

Entegrasyon

Entegrasyon APIEduves LMS, API desteği ile üçüncü taraf yazılımlarla uyumlu çalışır. Ayrıca dünyada en çok kullanılan WordPress, Jooomla gibi CMS’ler ile uyumludur.

E-ticaret

E-öğrenme sistemi içerisinde yer alan E-ticaret Uygulamamızla kurslarınızı müşterilerinize satabilirsiniz.

E-sinav

Eduves LMS e-sınav modulu ile sınava özel sorular hazırlayabilir veya her sınav için soru bankasından toplu soru çekebilirsiniz. Sınav içerisinde Çoklu Seçenek, Klasik Yazılı, Eşleştirme, Boşluk Doldurma, Yanlış kelimeyi Bulma vb bir çok soru tipi vardır.

Video Konferans

Eduves LMS, dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan video konferans yazılımlarıyla birlikte çalışır. AdobeConnect, Perculus, Onsyns, GotoMeeting, Teleskill, Skype For Business ve Big Blue Button ile uyumlu çalışmaktadır.

MOOC (Kitlesel çevrimiçi açık kurs)

Eduves LMS MOOC ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen bir platformdur. Kitlesel çevrimiçi açık kurs (MOOC) ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen ücretsiz çevrimiçi bir kurslar oluşturabilir ve bilgisayarı ile internet bağlantısı olan herkese açık eğitimler sunabilirsiniz

Markalama ve Özelleştirme

Kendi logonuzu ve markanızı markalayın.  Özel alan adınızı seçin. Her bir kitle için giriş sayfasını, düzeni ve gezinmeyi özelleştirin

Kullanıcı Yönetimi

Platformda çeşitli yetkilerde kullanıcılar oluşturup, yönetebilirsiniz.  Mevcut kullanıcılarınızı ister LDAP ile ister Excel,CSV formatında içe aktarabilirsiniz.

Sertifikalar

Sertifikalar için son kullanma tarihlerini belirleyin, yenilemeleri yönetin. Kurs durumuna göre sertifika ataması yapın, bastırılabilir sertifikalar oluşturun

Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin