Öğrenme Sisteminin () 7 Faydası

ögrenme-yonetim-sisteminin-lms-7-faydasi

Bir LMS, kurumsal çalışanlar için çevrimiçi öğrenme ve sağlar. Bir LMS'in faydaları nelerdir, birlikte bakalım.

1. Bir LMS Zamandan ve Paradan Tasarruf Sağlar

Çalışan eğitiminin “geleneksel” biçimleriyle karşılaştırıldığında, LMS özellikli bir e-öğrenim programı, kuruluşun üretkenlik süresinden önemli ölçüde tasarruf sağlayabilir. LMS ve e-öğrenme, eğitmenlerin uzak konumlardaki ofisleri ziyaret etmek için harcadıkları zamanı ortadan kaldırır.

Geleneksel eğitim oturumları ayrıca seyahat masrafları, eğitimci maaşları ve diğer çeşitli masraflar açısından kuruluşlara maliyetli gelmektedir.

 

2. LMS, Öğrenme Materyaline 7/24 Erişim Sağlar

LMS uygulamasının tamamlanmasının ardından çalışanlar, çevrimiçi öğrenme materyallerine ve kaynaklarına 7/24 erişebilir. Örneğin ilaç sektöründeki satış yöneticileri, satış görüşmeleri sırasında cihazlarındaki en son ürün bilgilerine erişebilir.

Verimli bir LMS, bir sonraki çalışan eğitim programına kadar beklemek zorunda kalmadan herhangi bir zamanda yeni beceriler geliştirebilecekleri için herhangi bir iş gücüne öğrenme esnekliği sağlar.

3. LMS Öğrenme İçeriğini Düzenler

Merkezi bir LMS ile, farklı sektörlerdeki kuruluşlar tüm öğrenme içeriklerini tek bir yerde depolayabilir. Bu, ekiplerin kendi bireysel bilgisayarlarından veya cihazlarından en son öğrenme materyallerini paylaşmak zorunda olmadığı anlamına gelir. Organize ve merkezileştirilmiş içerik, yanlışlıkla silinme veya kötüye kullanımdan kaynaklanan kayıp riskini en aza indirir.

Tüm çalışanlar, uzak bir sunucuda depolanan merkezi öğrenme materyaline erişebilir, böylece öğrenme katılımını ve katılımını artırır. Benzer şekilde, devlet ve kamu sektörü şirketleri, kolay erişim için en son şirket politikalarını ve yönergelerini tek bir sunucuda saklayabilir.

4. LMS, Öğrenme Süresini Azaltır

Verimli bir , her çalışana ilgili içerik ve kaynakları sağlayarak öğrenme süresini azaltabilir. Çalışanların bilgi edinmek için uzun eğitim oturumlarına katılmaları gerekmez. İstedikleri çevrimiçi öğrenme modüllerine erişerek ilgili bilgileri alabilirler.

İçeriğin yanı sıra bir LMS platformu, çevrimiçi öğrencilerin ilgisini çevrimiçi sınavlar, günlük sınavlar, yarışmalar ve e-Öğrenim videoları gibi başka kaynak aracılığıyla da çekebilir. Örneğin, imalat sektöründeki e-Öğrenim videoları, yeni bir makine kurmak veya karmaşık bir makine arızasını çözmek gibi karmaşık işlemleri basitleştirebilir.

5. Bir LMS, Çalışan Gelişimini İzler

Bir öğrenme yönetim sistemi ayrıca kuruluşların işgücünün ilerlemesini ölçmesine ve iş performanslarında herhangi bir gelişme olup olmadığını kontrol etmesine olanak tanır. Örneğin, yöneticiler ekip üyelerinin becerilerini izleyebilir ve belirli iyileştirme alanlarını saptayabilir.

Kuruluşlar, LMS tabanlı analitiği kullanarak her bir öğrenim modülünü öğrenmek için harcanan ortalama süreyi takip edebilir ve gerekirse materyali değiştirebilir. Bireysel bir LMS öğrencisi için, iş verimliliğini artırmak için tamamlayıcı öğrenme kaynakları önerebilir.

6. LMS, Sektör Düzenlemelerine Uygunluğu Sağlar

Etki alanlarındaki kuruluşlar da sektör düzenlemelerine uyumu sağlamalıdır. Uyum eksikliği, kurumsal para cezaları ve davalar şeklinde cezalar anlamına gelebilir. Örnek olarak, ilaç endüstrisindeki düzenlemeler düzenli olarak değişmektedir. İlaç şirketleri bu değişiklikleri çalışan tabanına iletmek zorundadır.

Verimli bir LMS, kuruluşların merkezi bir konuma yeni veya değiştirilmiş uyumluluk yasaları eklemesini kolaylaştırır. Çalışanlar en son düzenlemeleri hızlı bir şekilde görüntüleyebilir ve not edebilir.

Geleneksel uygulamalarla karşılaştırıldığında, LMS platformları daha esnektir ve en son endüstri düzenlemeleri ile günceldir.

7. LMS, Çalışan Devrini Azaltır

Son olarak, daha az çalışan devir hızı, farklı sektörlerdeki şirketler için LMS'nin en büyük avantajlarından biridir. Ortalama olarak, kuruluşlar yeni yetenekleri işe almak için mevcut işgücünü elde tutmaktan daha fazla para harcıyor. Etkili bir LMS ile şirketler, çalışan bağlılığını şu yollarla geliştirebilir:

• Genel öğrenme ve gelişimlerine yatırım yapmak.
• Onlara kolaylıklarına göre yeni beceriler öğrenme özgürlüğü sağlamak.
• Günlük işleriyle ilgili kişiselleştirilmiş öğrenme materyalleri sağlamak.
• Öğrenme ilerlemelerini izleme ve takip etme.

Açık kaynaklı bir LMS'nin avantajlarından yararlanmak için kuruluşların doğru çözüme yatırım yapması gerekir. Eduves tam olarak burada öne çıkıyor. Eduves LMS'in faydalarına hep birlikte inceleyelim.

EDUVES LMS

eduves-lms

Eduves LMS'İn her kuruluş için en iyi faydaları sunmasının nedeni şunlardır;

• Tüm kuruluş genelinde oluşturma, planlama ve izleme kolaylığı.
• Öğrenme ilerlemelerini ve bilgi düzeylerini test etmek için sürekli öğrenci ölçme ve değerlendirme.
• Atanan kursu tamamlayan her çalışan için yerleşik sertifika yönetimi.
• Kuruluşların beceri açığını kapatmasını ve çalışan becerilerini doğrulamasını sağlamak için yetkinlik takibi.
• Çalışanları, müşterileri ve iş ortaklarını eğitmek için e-Öğrenim desteği ve farklı LMS içeriği türleri için destek.
• Öğrencilerin öğrenme deneyimlerini geliştirmeleri için performans geri bildirimi ve değerlendirmesi.

Kuruluşlar, Eduves LMS'i kullanarak, Sınıf eğitimi, Web Seminerleri, e-Öğrenim içeriği ve ayrıca Belgeler dahil olmak üzere birden çok formatta çevrimiçi öğrenme kursları sunabilir.

Çözüm

Özetlemek gerekirse, herhangi bir endüstri alanındaki kuruluşlar, çalışan becerilerini geliştirmek ve daha fazla çalışanı elde tutmak için bir LMS'in birçok avantajından yaralanabilir. Ancak bir LMS çözümüne yatırım yapmadan önce, kuruluşlarının öğrenme gereksinimlerini karşılayan en iyi aracı araştırmalı ve seçmelidirler.

LMS çözümlerimiz imalat, kamu sektörü, sağlık ve ilaç gibi sektörlerdeki müşterilerimize oldukça kolaylık sağlamıştır.
Kuruluşunuzda LMS'i nasıl kullanacağınızı öğrenmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aydınlatma Metni

Demo Talep Formunda bulunan alanlardan toplanan kişisel verileriniz BURKONS BİLİŞİM VE YAZILIM HİZMETLERİ İNŞAAT TAAHHÜT VE GAYRİMENKUL VE YATIRIM DAN. SAN VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından talebinize dair işlemlerin yerine getirilmesi ve paylaşmış olduğunuz iletişim adresi üzerinden tanıtım, bülten ve pazarlama içerikleri gönderilmesi amacıyla işlenebilecektir. Web kanalları üzerinden toplanan kişisel verilerin işlenmesi hakkında bilgi almak ve haklarınızı öğrenmek için İnternet Sitesi KVKK Politikası ve Gizlilik Sözleşmesi Metinlerini inceleyebilirsiniz.

Online Eğitim Platformu
Talep Formu

Temel İSG
Talep Formu

Sizi Arayalım!

Kayıt Kuralları

Belirlediğiniz kurallara göre kurs kaydı için otomatik politikalar oluşturun.(Örneğin her yeni kayıt olan katılımcıya, belirlenen kursu otomatik atanması gibi)

Özel Alan Adı (domain)

Alanadı.eduves.com LMS erişim adresini özelleştirin. Eduves LMS kurumsal müşterilerinin kendi alan adını özelleştirmesini sağlar. 

Kurs Katalog Özelliği

Kullanıcıların kendi kurs kataloğunuz aracılığıyla kurslara göz atmalarına ve bunlara abone olmalarına izin verin

Kullanıcı Yetkilendirme

Platform üzerindeki belirli yönetim işlemleri için profiller oluşturarak LMS yönetiminizi düzenleyin ve yönetim görevlerini  paylaştırın. 

Bildirim

Kullanıcılarınızı belirli etkinlikler hakkında bilgilendirmek için otomatik bildirim sistemimizi kullanın.Böylece katılımcı eğitimiyle alakalı durumlarından her zaman haberdar olurlar.

Etiketler

Çevrimiçi kurslarınızı daha iyi düzenlemek ve yönetmek için kurslara atanan etiketler oluşturun.

Kurslar ve İçerik Modülleri

Eduves LMS zengin içerik ekleme özelliklerine sahiptir. Scorm 1.2 ve 2004, xAPI (tincan api), Sözlük, Anket, Video, Forum, Wiki

Entegrasyon

Entegrasyon APIEduves LMS, API desteği ile üçüncü taraf yazılımlarla uyumlu çalışır. Ayrıca dünyada en çok kullanılan WordPress, Jooomla gibi CMS’ler ile uyumludur.

E-ticaret

E-öğrenme sistemi içerisinde yer alan E-ticaret Uygulamamızla kurslarınızı müşterilerinize satabilirsiniz.

E-sinav

Eduves LMS e-sınav modulu ile sınava özel sorular hazırlayabilir veya her sınav için soru bankasından toplu soru çekebilirsiniz. Sınav içerisinde Çoklu Seçenek, Klasik Yazılı, Eşleştirme, Boşluk Doldurma, Yanlış kelimeyi Bulma vb bir çok soru tipi vardır.

Video Konferans

Eduves LMS, dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan video konferans yazılımlarıyla birlikte çalışır. AdobeConnect, Perculus, Onsyns, GotoMeeting, Teleskill, Skype For Business ve Big Blue Button ile uyumlu çalışmaktadır.

MOOC (Kitlesel çevrimiçi açık kurs)

Eduves LMS MOOC ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen bir platformdur. Kitlesel çevrimiçi açık kurs (MOOC) ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen ücretsiz çevrimiçi bir kurslar oluşturabilir ve bilgisayarı ile internet bağlantısı olan herkese açık eğitimler sunabilirsiniz

Markalama ve Özelleştirme

Kendi logonuzu ve markanızı markalayın.  Özel alan adınızı seçin. Her bir kitle için giriş sayfasını, düzeni ve gezinmeyi özelleştirin

Kullanıcı Yönetimi

Platformda çeşitli yetkilerde kullanıcılar oluşturup, yönetebilirsiniz.  Mevcut kullanıcılarınızı ister LDAP ile ister Excel,CSV formatında içe aktarabilirsiniz.

Sertifikalar

Sertifikalar için son kullanma tarihlerini belirleyin, yenilemeleri yönetin. Kurs durumuna göre sertifika ataması yapın, bastırılabilir sertifikalar oluşturun

Scroll to Top
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin