fbpx

Sistemleri Nedir?

Konferans Sistemleri Nedir?

sistemleri farklı yerlerde bulunan birçok kullanıcının eş zamanlı görüntülü veya sesli konuşmasına olanak sağlayan bir İletişim çözümüdür.

En basit haliyle video konferans çözümleri birden farklı konuma yüksek kaliteli ses ve görüntü aktarımı sağlamaya yarayan çözümlerdir.

Başlangıçta video konferans yazılımı kişilerin sadece görüntülü görüşmelere olanak sağlıyordu teknolojinin gelişmesi ile video konferans yazılımları da gittikçe özellik kazanarak daha faydalı ve kullanışlı hale geldi.

Günümüzde yaygınlaştıkça ve eğitime devam edildikçe video konferans yazılımı hayatımızda daha çok ihtiyaç duyulmaya ve buna bağlı olarak ve çalışma şeklimize yön vermektedir.

Video Konferans Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Video konferans sistemleri birçok alanda kullanılıyor çünkü her alanda insan iletişimi ön plana çıkıyor ve bu İletişim video konferans sistemleri ile kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmekte.

Afet ve Acil Durum Yönetiminde

Video konferans sistemleri afet ve acil durum yönetiminde anlık olarak İletişim sağlamak ve görüntülü olarak durum raporu ve bilgisi aktarmak için kullanılabiliyor. Video konferans sistemleri sayesinde anlık olarak bilgi almak o bölgede hızlı bir aksiyon alınmasına olanak sağlamaktadır.

Evden Çalışma

Video konferans sistemleri sayesinde birçok kişi evden ya da bulundukları yerden kolay bir şekilde çalışma imkanına sahip olmaktadır. Bilinen çağrı merkezi operatörlüğünün yanında, tasarım, ders/eğitim verme ya da alma, içerik hazırlama, çevrimiçi psikolog, danışma, rehber, sekreter/asistan vb. birçok iş çok rahat ve kolay bir şekilde uzaktan yapılabiliyor.

Rutin Gelişen Toplantılarda

Video Konferans sistemlerinin sunduğu birlikte çalışma servisi sayesinde ofise fiziksel olarak gitme ihtiyacını ortadan kaldırarak birlikte toplantı yapılmasına olanak sağlıyor. Toplantıda gerekirse dosya uygulama veya bir sunum paylaşımı yapılabilir yapmış olduğunuz toplantıyı kayıt altına alabilirsiniz.

Uzaktan Eğitimlerde

Video konferans sistemleri görmekte olan bir sınıfın öğrencilerini bir araya getirerek aynı anda ders almalarına gerektiğinde soru sorup karşılıklı olarak bilgi alışverişi yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Video konferans sistemlerinin kullanım alanları bunlarla kısıtlı değildir her sektörün kendine göre farklı bir amaçla kullanımı mevcuttur.

Neden Video Konferans Sistemleri Kullanmalıyız?

• Size uygun olan video konferans sistemini seçerken;
• Görüşmelerinize katılacak katılımcı sayısı kaçtır?
• Görüşmelerinizin ortalama süresi nedir?
• Mevcutta kullanmış olduğunuz bir sistem var mı buna entegre olarak çalışacak bir mi arıyorsunuz?
• Bilgisayar ve aynı zamanda mobil cihazdan erişim özelliğini sizin için önemli mi?
• Bu ve benzeri birçok soru video konferans sistemi seçmek için dikkate almanız gereken faktörlerdir.

Görüşmeye Katılacak Ortalama Katılımcı Sayısı ve Tahmini Görüşme Süresi

Video konferans sisteminizin seçiminde önemli rol oynayan faktörlerden biri de görüşmeye katılacağınız ortalama katılımcı sayısı ve tahmini görüşme sürenizdir. İhtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak bir sistem seçmeniz ilerde daha yüksek maliyetle ek satın alma işlemleri ve kaybının önüne geçer.

Kullanıcı Dostu Olması

Video konferans sisteminizin kullanıcı dostu olması görüşmelerinizin daha verimli geçmesine yardımcı olur. Kullanıcı dostu bir ara yüz ile tüm kullanıcıların kolay bir şekilde görüşme yapmasına olanak sağlamış olursunuz.

Mobil Cihazlar Üzerinden Bağlantı Kurma

Video konferans sisteminizi seçerken sadece bilgisayar üzerinden mi yoksa mobil cihazlarınızdan da mı katılım sağlanacağına karar vermeniz gerekmektedir. Mobil cihazlar üzerinden bağlantı kurma özelliği sayesinde seyahat, gezi vb. durumlar esnasında plansız bir şekilde gelişen görüşmelere katılım sağlayabilirsiniz.

Dosya ve Ekran Paylaşımı

Görüşmelerinizi daha etkili bir hale getirmek ve katılımcıların dikkatini çekmek için ekran paylaşımı yapabilir, bir doküman üzerinden ilerliyorsanız değinmek istediğiniz yerleri özellikle gösterebilir bahsi geçen dokümanı diğer kullanıcılarla da paylaşabilirsiniz.

Görüşmeyi Kaydetme

Video Konferans üzerinden gerçekleştirdiğiniz toplantılarınızı veya aldığınız eğitimi kaydetme daha sonra tekrar izleme ihtiyacınız olabilir. Ders veya toplantı anında dinleyip daha sonra kayıt üzerinden önemli bilgileri not alma durumunda video konferans sisteminin kayıt özelliği sizin için verimli bir özellik olacaktır.

Video Konferans Sistemleri Fiyatları

Video Konferans sistemlerinin fiyatları sağladığı olanak ve özelliklere göre farklılık göstermektedir. Sistem tercihi yapılırken sadece Video Konferans sisteminin fiyatı değil daha sonrasında ortaya çıkabilecek ek destek genişletme ve bakım fiyatları da gözden geçirilmelidir. Video konferans sistemleri her şirketin ihtiyacına uygun olacak şekilde uygun planlamalar ve paketler sunmaktadır. Siz de ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirleyerek size uygun olacak video konferans sistemini Eduves ile iletişime geçerek belirleyebilirsiniz.

Scroll to Top
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin