Sistemleri Nedir?

konferans sistemleri farklı yerlerde bulunan birçok kullanıcının eş zamanlı görüntülü veya sesli konuşmasına olanak sağlayan bir İletişim çözümüdür.

En basit haliyle video konferans çözümleri birden farklı konuma yüksek kaliteli ses ve görüntü aktarımı sağlamaya yarayan çözümlerdir.

Başlangıçta video konferans yazılımı kişilerin sadece görüntülü görüşmelere olanak sağlıyordu teknolojinin gelişmesi ile video konferans yazılımları da gittikçe özellik kazanarak daha faydalı ve kullanışlı hale geldi.

Günümüzde yaygınlaştıkça ve eğitime devam edildikçe video konferans yazılımı hayatımızda daha çok ihtiyaç duyulmaya ve buna bağlı olarak ve çalışma şeklimize yön vermektedir.

Video Konferans Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Video konferans sistemleri birçok alanda kullanılıyor çünkü her alanda insan iletişimi ön plana çıkıyor ve bu İletişim video konferans sistemleri ile kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmekte.

Afet ve Acil Durum Yönetiminde

Video konferans sistemleri afet ve acil durum yönetiminde anlık olarak İletişim sağlamak ve görüntülü olarak durum raporu ve bilgisi aktarmak için kullanılabiliyor. Video konferans sistemleri sayesinde anlık olarak bilgi almak o bölgede hızlı bir aksiyon alınmasına olanak sağlamaktadır.

Evden Çalışma

Video konferans sistemleri sayesinde birçok kişi evden ya da bulundukları yerden kolay bir şekilde çalışma imkanına sahip olmaktadır. Bilinen çağrı merkezi operatörlüğünün yanında, tasarım, ders/eğitim verme ya da alma, içerik hazırlama, çevrimiçi psikolog, danışma, rehber, sekreter/asistan vb. birçok iş çok rahat ve kolay bir şekilde uzaktan yapılabiliyor.

Rutin Gelişen Toplantılarda

Video Konferans sistemlerinin sunduğu birlikte çalışma servisi sayesinde ofise fiziksel olarak gitme ihtiyacını ortadan kaldırarak birlikte toplantı yapılmasına olanak sağlıyor. Toplantıda gerekirse dosya uygulama veya bir sunum paylaşımı yapılabilir yapmış olduğunuz toplantıyı kayıt altına alabilirsiniz.

Uzaktan Eğitimlerde

Video konferans sistemleri görmekte olan bir sınıfın öğrencilerini bir araya getirerek aynı anda ders almalarına gerektiğinde soru sorup karşılıklı olarak bilgi alışverişi yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Video konferans sistemlerinin kullanım alanları bunlarla kısıtlı değildir her sektörün kendine göre farklı bir amaçla kullanımı mevcuttur.

Neden Video Konferans Sistemleri Kullanmalıyız?

• Size uygun olan video konferans sistemini seçerken;
• Görüşmelerinize katılacak katılımcı sayısı kaçtır?
• Görüşmelerinizin ortalama süresi nedir?
• Mevcutta kullanmış olduğunuz bir sistem var mı buna entegre olarak çalışacak bir mi arıyorsunuz?
• Bilgisayar ve aynı zamanda mobil cihazdan erişim özelliğini sizin için önemli mi?
• Bu ve benzeri birçok soru video konferans sistemi seçmek için dikkate almanız gereken faktörlerdir.

Görüşmeye Katılacak Ortalama Katılımcı Sayısı ve Tahmini Görüşme Süresi

Video konferans sisteminizin seçiminde önemli rol oynayan faktörlerden biri de görüşmeye katılacağınız ortalama katılımcı sayısı ve tahmini görüşme sürenizdir. İhtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak bir sistem seçmeniz ilerde daha yüksek maliyetle ek satın alma işlemleri ve kaybının önüne geçer.

Kullanıcı Dostu Olması

Video konferans sisteminizin kullanıcı dostu olması görüşmelerinizin daha verimli geçmesine yardımcı olur. Kullanıcı dostu bir ara yüz ile tüm kullanıcıların kolay bir şekilde görüşme yapmasına olanak sağlamış olursunuz.

Mobil Cihazlar Üzerinden Bağlantı Kurma

Video konferans sisteminizi seçerken sadece bilgisayar üzerinden mi yoksa mobil cihazlarınızdan da mı katılım sağlanacağına karar vermeniz gerekmektedir. Mobil cihazlar üzerinden bağlantı kurma özelliği sayesinde seyahat, gezi vb. durumlar esnasında plansız bir şekilde gelişen görüşmelere katılım sağlayabilirsiniz.

Dosya ve Ekran Paylaşımı

Görüşmelerinizi daha etkili bir hale getirmek ve katılımcıların dikkatini çekmek için ekran paylaşımı yapabilir, bir doküman üzerinden ilerliyorsanız değinmek istediğiniz yerleri özellikle gösterebilir bahsi geçen dokümanı diğer kullanıcılarla da paylaşabilirsiniz.

Görüşmeyi Kaydetme

Video Konferans üzerinden gerçekleştirdiğiniz toplantılarınızı veya aldığınız eğitimi kaydetme daha sonra tekrar izleme ihtiyacınız olabilir. Ders veya toplantı anında dinleyip daha sonra kayıt üzerinden önemli bilgileri not alma durumunda video konferans sisteminin kayıt özelliği sizin için verimli bir özellik olacaktır.

Video Konferans Sistemleri Fiyatları

Video Konferans sistemlerinin fiyatları sağladığı olanak ve özelliklere göre farklılık göstermektedir. Sistem tercihi yapılırken sadece Video Konferans sisteminin fiyatı değil daha sonrasında ortaya çıkabilecek ek destek genişletme ve bakım fiyatları da gözden geçirilmelidir. Video konferans sistemleri her şirketin ihtiyacına uygun olacak şekilde uygun planlamalar ve paketler sunmaktadır. Siz de ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirleyerek size uygun olacak video konferans sistemini Eduves ile iletişime geçerek belirleyebilirsiniz.

Aydınlatma Metni

Demo Talep Formunda bulunan alanlardan toplanan kişisel verileriniz BURKONS BİLİŞİM VE YAZILIM HİZMETLERİ İNŞAAT TAAHHÜT VE GAYRİMENKUL VE YATIRIM DAN. SAN VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından talebinize dair işlemlerin yerine getirilmesi ve paylaşmış olduğunuz iletişim adresi üzerinden tanıtım, bülten ve pazarlama içerikleri gönderilmesi amacıyla işlenebilecektir. Web kanalları üzerinden toplanan kişisel verilerin işlenmesi hakkında bilgi almak ve haklarınızı öğrenmek için İnternet Sitesi KVKK Politikası ve Gizlilik Sözleşmesi Metinlerini inceleyebilirsiniz.

Online Eğitim Platformu
Talep Formu

Temel İSG
Talep Formu

Sizi Arayalım!

Kayıt Kuralları

Belirlediğiniz kurallara göre kurs kaydı için otomatik politikalar oluşturun.(Örneğin her yeni kayıt olan katılımcıya, belirlenen kursu otomatik atanması gibi)

Özel Alan Adı (domain)

Alanadı.eduves.com LMS erişim adresini özelleştirin. Eduves LMS kurumsal müşterilerinin kendi alan adını özelleştirmesini sağlar. 

Kurs Katalog Özelliği

Kullanıcıların kendi kurs kataloğunuz aracılığıyla kurslara göz atmalarına ve bunlara abone olmalarına izin verin

Kullanıcı Yetkilendirme

Platform üzerindeki belirli yönetim işlemleri için profiller oluşturarak LMS yönetiminizi düzenleyin ve yönetim görevlerini  paylaştırın. 

Bildirim

Kullanıcılarınızı belirli etkinlikler hakkında bilgilendirmek için otomatik bildirim sistemimizi kullanın.Böylece katılımcı eğitimiyle alakalı durumlarından her zaman haberdar olurlar.

Etiketler

Çevrimiçi kurslarınızı daha iyi düzenlemek ve yönetmek için kurslara atanan etiketler oluşturun.

Kurslar ve İçerik Modülleri

Eduves LMS zengin içerik ekleme özelliklerine sahiptir. Scorm 1.2 ve 2004, xAPI (tincan api), Sözlük, Anket, Video, Forum, Wiki

Entegrasyon

Entegrasyon APIEduves LMS, API desteği ile üçüncü taraf yazılımlarla uyumlu çalışır. Ayrıca dünyada en çok kullanılan WordPress, Jooomla gibi CMS’ler ile uyumludur.

E-ticaret

E-öğrenme sistemi içerisinde yer alan E-ticaret Uygulamamızla kurslarınızı müşterilerinize satabilirsiniz.

E-sinav

Eduves LMS e-sınav modulu ile sınava özel sorular hazırlayabilir veya her sınav için soru bankasından toplu soru çekebilirsiniz. Sınav içerisinde Çoklu Seçenek, Klasik Yazılı, Eşleştirme, Boşluk Doldurma, Yanlış kelimeyi Bulma vb bir çok soru tipi vardır.

Video Konferans

Eduves LMS, dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan video konferans yazılımlarıyla birlikte çalışır. AdobeConnect, Perculus, Onsyns, GotoMeeting, Teleskill, Skype For Business ve Big Blue Button ile uyumlu çalışmaktadır.

MOOC (Kitlesel çevrimiçi açık kurs)

Eduves LMS MOOC ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen bir platformdur. Kitlesel çevrimiçi açık kurs (MOOC) ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen ücretsiz çevrimiçi bir kurslar oluşturabilir ve bilgisayarı ile internet bağlantısı olan herkese açık eğitimler sunabilirsiniz

Markalama ve Özelleştirme

Kendi logonuzu ve markanızı markalayın.  Özel alan adınızı seçin. Her bir kitle için giriş sayfasını, düzeni ve gezinmeyi özelleştirin

Kullanıcı Yönetimi

Platformda çeşitli yetkilerde kullanıcılar oluşturup, yönetebilirsiniz.  Mevcut kullanıcılarınızı ister LDAP ile ister Excel,CSV formatında içe aktarabilirsiniz.

Sertifikalar

Sertifikalar için son kullanma tarihlerini belirleyin, yenilemeleri yönetin. Kurs durumuna göre sertifika ataması yapın, bastırılabilir sertifikalar oluşturun

Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin