Güvenliği

online-sinav-guvenligi

Online sınav güvenliğinin önemi büyüktür. Bu blogta online sınav güvenliğini arttıran özellikleri bulacaksınız. EDUVES olarak sınav güvenliğinizi arttırmak için bu unsurları platformunuza, dilerseniz ekleyebilir veya çıkartabiliriz.

 

»  Online Sınav Güvenliğinin Önemi

»  Soru Tipi Seçenekleri

»  Sınav Güvenliğini Arttıran Unsurlar

Online Sınav Güvenliğinin Önemi

Online testler, sınavlar döneminde kullanımı artmıştır. Online sınavların avantajları; coğrafi engelleri ortadan kaldırıyor olması, 7/24 uygulama imkanı, otomatize süreçlere dahil etme imkanı, çok daha düşük operasyon maliyeti, ve süreçlerin hızlanması gibi birçok avantajının olduğunu ve bu yüzden şirketler için büyük bir cazibe oluşturmaktadır.

Soru Tipi Seçenekleri

1. Tek seçenek

2. Çoklu seçenek

3. Klasik

4. Cümle içerisindeki açılır menü ile cevaplama

5. Eşleştirme

6. Boşluk doldurma

7. Yanlış kelimeyi bulma

Sınav Güvenliğini Arttıran Unsurlar

» Sınav anında sınav ekranından çıkılmasını veya farklı uygulama açılmasını engelleme

» Soruları bir tek sayfada gösterme veya sayfa başına bir soru gösterme 

» Soruların ve cevapların sıralı veya rastgele gösteme

» Sınavlarda her kullanıcıya farklı soru gösterme

» Kullanıcının tüm soruları cevaplamasını isteme

» Sorulaya verilen cevapların kullanıcı tarafından değiştirilmesi veya değiştilememesi seçeneği

» Sınav anında cevapların otomatik kaydedilmesi(tekrar girildiğinde kaldığı yerden devam etme)

» Belirtilen sayıda başarısız denemeden sonra sınavı askıya alma ve ders konularını tekrar ettirme özelliği

» Sorular içinde resim kullanma 

» Sınav türünün belirlenmesi, sınav giriş hak sayısını belirlenmesi

» Sınav içerisindeki “zaman” özelliği ile sınavın tamamına ait süre sınırlaması belirtebilir veya sınav içerisindeki her soruya özel süre tanımlayabilirsiniz.

» Sınav sonunda, sınav puanının gösterilmesi

» Kullanıcı tarafından seçilen cevapların veya sınav ait doğru cevapların kullanıcıya sınav sonunda gösterilmesi gibi farklı şartlardan oluşan tanımlamalar yapabilirsiniz.

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Eduves, şirketler ve eğitim organizasyonları için özelleştirilmiş eğitim ve değerlendirme çözümleri sağlayarak 2012 yılından bu yana dijital öğrenmede güvenilir, tanınmış lider bir firmadır.

Aydınlatma Metni

Demo Talep Formunda bulunan alanlardan toplanan kişisel verileriniz BURKONS BİLİŞİM VE YAZILIM HİZMETLERİ İNŞAAT TAAHHÜT VE GAYRİMENKUL VE YATIRIM DAN. SAN VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından talebinize dair işlemlerin yerine getirilmesi ve paylaşmış olduğunuz iletişim adresi üzerinden tanıtım, bülten ve pazarlama içerikleri gönderilmesi amacıyla işlenebilecektir. Web kanalları üzerinden toplanan kişisel verilerin işlenmesi hakkında bilgi almak ve haklarınızı öğrenmek için İnternet Sitesi KVKK Politikası ve Gizlilik Sözleşmesi Metinlerini inceleyebilirsiniz.

Online Eğitim Platformu
Talep Formu

Temel İSG
Talep Formu

Sizi Arayalım!

Kayıt Kuralları

Belirlediğiniz kurallara göre kurs kaydı için otomatik politikalar oluşturun.(Örneğin her yeni kayıt olan katılımcıya, belirlenen kursu otomatik atanması gibi)

Özel Alan Adı (domain)

Alanadı.eduves.com LMS erişim adresini özelleştirin. Eduves LMS kurumsal müşterilerinin kendi alan adını özelleştirmesini sağlar. 

Kurs Katalog Özelliği

Kullanıcıların kendi kurs kataloğunuz aracılığıyla kurslara göz atmalarına ve bunlara abone olmalarına izin verin

Kullanıcı Yetkilendirme

Platform üzerindeki belirli yönetim işlemleri için profiller oluşturarak LMS yönetiminizi düzenleyin ve yönetim görevlerini  paylaştırın. 

Bildirim

Kullanıcılarınızı belirli etkinlikler hakkında bilgilendirmek için otomatik bildirim sistemimizi kullanın.Böylece katılımcı eğitimiyle alakalı durumlarından her zaman haberdar olurlar.

Etiketler

Çevrimiçi kurslarınızı daha iyi düzenlemek ve yönetmek için kurslara atanan etiketler oluşturun.

Kurslar ve İçerik Modülleri

Eduves LMS zengin içerik ekleme özelliklerine sahiptir. Scorm 1.2 ve 2004, xAPI (tincan api), Sözlük, Anket, Video, Forum, Wiki

Entegrasyon

Entegrasyon APIEduves LMS, API desteği ile üçüncü taraf yazılımlarla uyumlu çalışır. Ayrıca dünyada en çok kullanılan WordPress, Jooomla gibi CMS’ler ile uyumludur.

E-ticaret

E-öğrenme sistemi içerisinde yer alan E-ticaret Uygulamamızla kurslarınızı müşterilerinize satabilirsiniz.

E-sinav

Eduves LMS e-sınav modulu ile sınava özel sorular hazırlayabilir veya her sınav için soru bankasından toplu soru çekebilirsiniz. Sınav içerisinde Çoklu Seçenek, Klasik Yazılı, Eşleştirme, Boşluk Doldurma, Yanlış kelimeyi Bulma vb bir çok soru tipi vardır.

Video Konferans

Eduves LMS, dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan video konferans yazılımlarıyla birlikte çalışır. AdobeConnect, Perculus, Onsyns, GotoMeeting, Teleskill, Skype For Business ve Big Blue Button ile uyumlu çalışmaktadır.

MOOC (Kitlesel çevrimiçi açık kurs)

Eduves LMS MOOC ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen bir platformdur. Kitlesel çevrimiçi açık kurs (MOOC) ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen ücretsiz çevrimiçi bir kurslar oluşturabilir ve bilgisayarı ile internet bağlantısı olan herkese açık eğitimler sunabilirsiniz

Markalama ve Özelleştirme

Kendi logonuzu ve markanızı markalayın.  Özel alan adınızı seçin. Her bir kitle için giriş sayfasını, düzeni ve gezinmeyi özelleştirin

Kullanıcı Yönetimi

Platformda çeşitli yetkilerde kullanıcılar oluşturup, yönetebilirsiniz.  Mevcut kullanıcılarınızı ister LDAP ile ister Excel,CSV formatında içe aktarabilirsiniz.

Sertifikalar

Sertifikalar için son kullanma tarihlerini belirleyin, yenilemeleri yönetin. Kurs durumuna göre sertifika ataması yapın, bastırılabilir sertifikalar oluşturun

Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin