Pandemi Sonrası Ve İş Hayatındaki Değişim

pandemi-sonrasi-egitim-ve-is-hayatindaki-degisim

Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını eğitim, iş gibi birçok sektörün dönüm noktası oldu. Bu dönüm noktasıyla birlikte riskleri azaltmak için eğitim platfomları tercih edilmeye başlandı. Dünya genelinde okullarda eğitim alan öğrenciler uzaktan eğitim ile eğitim görmeyi öğrenciler ve bu durum önümüzdeki zamanlarda da eğitim sektöründe ve iş hayatında yaşanacak olan köklü değişikliklerin habercisi olacaktır.

Bütün bu olanlara baktığımızda gelecekte eğitim sektöründe ve iş hayatında ne gibi gelişmeler yaşanacak ? Artık online çalışma modelini benimseyecekmiyiz ? Online eğitim teknolojileri ve e-öğrenme platformları bize neler vadediyor ?

Online Çalışma Modeli Yaygınlaşıyor

Covid-19 salgını ile beraber kurum ve şirket çalışanlarını risk altında bırakmamak için uzaktan çalışma uygulamaları başladı. Home office olarak çalışanlar istatistiklere göre daha verimli oldukları kanıtlandı. Hem şirketler açısından bakıldığında da düşük maliyetle daha fazla verim elde etmiş oldular.

Uzaktan çalışma potansiyeli aslında bir çok sektörde uygulanabilir. Önceden home office mantığına sıcak bakmayan kurumlar, şirketler veya eğitim kurumları şuan zorunlu olarak bu çalışma stilini uygulamak durumunda kaldılar. Ama istatistiklere göre artık bu sisteme alıştılar ve kötü olmadığını, daha etkili olduğunu onlarda görmüş oldular.

Gelecek dönemlerde Covid-19 salgınını geride bıraksak bile pek çok şirketin uzaktan çalışma seçeneğine alışacakları kesindir. Yani artık bu dönemden sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak hayatımızda çalışma politikalarımız tamamen değişecek diyebiliriz.

Hibrit Eğitim Modelinin Yaygınlaşması

Son dönemlerde uzaktan eğitim modelinin yaygınlaşmasıyla, sağladığı avantajlarla yüz yüze eğitimin yerini aldı. Bunun yanında bazı okullar hibrit eğitim modelini de tercih etmektedir. Bu modelde eğitimin bir kısmını okula giderek yüz yüze yapılırken bir kısmını ise ile yapılmaktadır. Bu şekilde öğrenciler uygulamalı derslerini okulda görüp teorik kısmını ise online şekilde almaktadır.

Uzaktan Çalışma

Maalesef bazılarımız gün içerisinde herhangi bir kişi tarafından denetlenmeden çalışma alanında öz disiplinini tam olarak sağlayamaz. Bu tip kişiler için uzaktan çalışma alanları pek verimli olmaz.Kişiler çalışma saatleri tam ve verimli olarak ayarlayamayabilir.Çalışma alanında çok sayıda uyaran olduğu için, çalışan kişi işe tam olarak odaklanamayabilir.Uzaktan çalışma şeklinin ne olduğunu öğrendik. Olumlu ve olumsuz yanlarına baktık. Peki bu yöntem sanıldığı kadar kolay mı? Yani uzaktan çalışmak için nelere ihtiyacımız var? İşte tam da bu noktada yardımımıza teknoloji yetişiyor. Şimdi gelin işimizi kolaylaştıracak olmazsa olmaz uygulamalara birlikte bakalım.

İş görüşmesi veya toplantılar için artık insanların fiziksel olarak bir araya gelmesine gerek yoktur. Farklı farklı platformda sunulan konferans yöntemi ile istediğiniz yerden istediğiniz kişilerle görüşme yapmanız artık çok kolaydır.Pandemi ile beraber salgının yayınlaşmasını önlemek için şirket ve kurumlar bu yöntemi tercih etmektedir. Bu sayede farklı yerlerden insanların bir araya gelmesi önlenmektedir. İstatistiklere göre platformu ile kullanıcıların neredeyse hepsi verimliliğin ve üretkenliğin artışında fayda sağlandığını görmekteyiz.

Biz EDUVES Olarak

Üst düzeyde teknolojisiye sahip güvenilir alt yapısıyla EDUVES, size kaliteli bir platform sunmaktadır.Rakiplerine göre teknik açıdan ve kullanım kolaylığı olarak farklı olan EDUVES, uzaktan eğitim ve uzaktan çalışma modellerinin birçok ihtiyacınızı karşılayarak size özgü bir platform sunmaktadır. Video konferans, , , gibi çeşitli toplantı gibi istediğin platformu size sunuyor. Avantajlarından biri de markalaşma özelliği ile tamamen kendi platformunuzu oluşturabilirsiniz.Artık hayatımızda yer alacak olan online eğitim ve home office modellerini destekleyecek bir çok özelliğe sahip olmasına rağmen kendini sürekli güncelleyerek eğitim ve iş dünyasındaki gelişmelere ayak uydurmayı hedeflemekteyiz. Covid-19 salgını ile yeni dünyaya ayak uydurmak için her zaman kendimizi geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.EDUVES’in sağladığı bazı hizmetler;

» Uzaktan eğitim platformları

» Video konferans platformları

» E-toplantı sistemi

» desteği

» Markalaşma ve bayilik imkanları

Bunun gibi birçok özelliği EDUVES ekibi olarak sunmaktayız. Daha fazla bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Eduves, şirketler ve eğitim organizasyonları için özelleştirilmiş eğitim ve değerlendirme çözümleri sağlayarak 2012 yılından bu yana dijital öğrenmede güvenilir, tanınmış lider bir firmadır.

Aydınlatma Metni

Demo Talep Formunda bulunan alanlardan toplanan kişisel verileriniz BURKONS BİLİŞİM VE YAZILIM HİZMETLERİ İNŞAAT TAAHHÜT VE GAYRİMENKUL VE YATIRIM DAN. SAN VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından talebinize dair işlemlerin yerine getirilmesi ve paylaşmış olduğunuz iletişim adresi üzerinden tanıtım, bülten ve pazarlama içerikleri gönderilmesi amacıyla işlenebilecektir. Web kanalları üzerinden toplanan kişisel verilerin işlenmesi hakkında bilgi almak ve haklarınızı öğrenmek için İnternet Sitesi KVKK Politikası ve Gizlilik Sözleşmesi Metinlerini inceleyebilirsiniz.

Online Eğitim Platformu
Talep Formu

Temel İSG
Talep Formu

Sizi Arayalım!

Kayıt Kuralları

Belirlediğiniz kurallara göre kurs kaydı için otomatik politikalar oluşturun.(Örneğin her yeni kayıt olan katılımcıya, belirlenen kursu otomatik atanması gibi)

Özel Alan Adı (domain)

Alanadı.eduves.com LMS erişim adresini özelleştirin. Eduves LMS kurumsal müşterilerinin kendi alan adını özelleştirmesini sağlar. 

Kurs Katalog Özelliği

Kullanıcıların kendi kurs kataloğunuz aracılığıyla kurslara göz atmalarına ve bunlara abone olmalarına izin verin

Kullanıcı Yetkilendirme

Platform üzerindeki belirli yönetim işlemleri için profiller oluşturarak LMS yönetiminizi düzenleyin ve yönetim görevlerini  paylaştırın. 

Bildirim

Kullanıcılarınızı belirli etkinlikler hakkında bilgilendirmek için otomatik bildirim sistemimizi kullanın.Böylece katılımcı eğitimiyle alakalı durumlarından her zaman haberdar olurlar.

Etiketler

Çevrimiçi kurslarınızı daha iyi düzenlemek ve yönetmek için kurslara atanan etiketler oluşturun.

Kurslar ve İçerik Modülleri

Eduves LMS zengin içerik ekleme özelliklerine sahiptir. Scorm 1.2 ve 2004, xAPI (tincan api), Sözlük, Anket, Video, Forum, Wiki

Entegrasyon

Entegrasyon APIEduves LMS, API desteği ile üçüncü taraf yazılımlarla uyumlu çalışır. Ayrıca dünyada en çok kullanılan WordPress, Jooomla gibi CMS’ler ile uyumludur.

E-ticaret

E-öğrenme sistemi içerisinde yer alan E-ticaret Uygulamamızla kurslarınızı müşterilerinize satabilirsiniz.

E-sinav

Eduves LMS e-sınav modulu ile sınava özel sorular hazırlayabilir veya her sınav için soru bankasından toplu soru çekebilirsiniz. Sınav içerisinde Çoklu Seçenek, Klasik Yazılı, Eşleştirme, Boşluk Doldurma, Yanlış kelimeyi Bulma vb bir çok soru tipi vardır.

Video Konferans

Eduves LMS, dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan video konferans yazılımlarıyla birlikte çalışır. AdobeConnect, Perculus, Onsyns, GotoMeeting, Teleskill, Skype For Business ve Big Blue Button ile uyumlu çalışmaktadır.

MOOC (Kitlesel çevrimiçi açık kurs)

Eduves LMS MOOC ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen bir platformdur. Kitlesel çevrimiçi açık kurs (MOOC) ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen ücretsiz çevrimiçi bir kurslar oluşturabilir ve bilgisayarı ile internet bağlantısı olan herkese açık eğitimler sunabilirsiniz

Markalama ve Özelleştirme

Kendi logonuzu ve markanızı markalayın.  Özel alan adınızı seçin. Her bir kitle için giriş sayfasını, düzeni ve gezinmeyi özelleştirin

Kullanıcı Yönetimi

Platformda çeşitli yetkilerde kullanıcılar oluşturup, yönetebilirsiniz.  Mevcut kullanıcılarınızı ister LDAP ile ister Excel,CSV formatında içe aktarabilirsiniz.

Sertifikalar

Sertifikalar için son kullanma tarihlerini belirleyin, yenilemeleri yönetin. Kurs durumuna göre sertifika ataması yapın, bastırılabilir sertifikalar oluşturun

Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin