fbpx

Sonrası ve İş Hayatındaki Değişim

Pandemi Sonrası Ve İş Hayatındaki Değişim

pandemi-sonrasi-egitim-ve-is-hayatindaki-degisim

Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını eğitim, iş gibi birçok sektörün dönüm noktası oldu. Bu dönüm noktasıyla birlikte riskleri azaltmak için platfomları tercih edilmeye başlandı. Dünya genelinde okullarda eğitim alan öğrenciler uzaktan eğitim ile eğitim görmeyi öğrenciler ve bu durum önümüzdeki zamanlarda da eğitim sektöründe ve iş hayatında yaşanacak olan köklü değişikliklerin habercisi olacaktır.

Bütün bu olanlara baktığımızda gelecekte eğitim sektöründe ve iş hayatında ne gibi gelişmeler yaşanacak ? Artık online çalışma modelini benimseyecekmiyiz ? teknolojileri ve e-öğrenme platformları bize neler vadediyor ?

Online Çalışma Modeli Yaygınlaşıyor

Covid-19 salgını ile beraber kurum ve şirket çalışanlarını risk altında bırakmamak için uygulamaları başladı. Home office olarak çalışanlar istatistiklere göre daha verimli oldukları kanıtlandı. Hem şirketler açısından bakıldığında da düşük maliyetle daha fazla verim elde etmiş oldular.

Uzaktan çalışma potansiyeli aslında bir çok sektörde uygulanabilir. Önceden home office mantığına sıcak bakmayan kurumlar, şirketler veya eğitim kurumları şuan zorunlu olarak bu çalışma stilini uygulamak durumunda kaldılar. Ama istatistiklere göre artık bu sisteme alıştılar ve kötü olmadığını, daha etkili olduğunu onlarda görmüş oldular.

Gelecek dönemlerde Covid-19 salgınını geride bıraksak bile pek çok şirketin uzaktan çalışma seçeneğine alışacakları kesindir. Yani artık bu dönemden sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak hayatımızda çalışma politikalarımız tamamen değişecek diyebiliriz.

Hibrit Eğitim Modelinin Yaygınlaşması

Son dönemlerde uzaktan eğitim modelinin yaygınlaşmasıyla, sağladığı avantajlarla yüz yüze eğitimin yerini aldı. Bunun yanında bazı okullar hibrit eğitim modelini de tercih etmektedir. Bu modelde eğitimin bir kısmını okula giderek yüz yüze yapılırken bir kısmını ise online eğitim platformları ile yapılmaktadır. Bu şekilde öğrenciler uygulamalı derslerini okulda görüp teorik kısmını ise online şekilde almaktadır.

Uzaktan Çalışma

Maalesef bazılarımız gün içerisinde herhangi bir kişi tarafından denetlenmeden çalışma alanında öz disiplinini tam olarak sağlayamaz. Bu tip kişiler için uzaktan çalışma alanları pek verimli olmaz.Kişiler çalışma saatleri tam ve verimli olarak ayarlayamayabilir.Çalışma alanında çok sayıda uyaran olduğu için, çalışan kişi işe tam olarak odaklanamayabilir.Uzaktan çalışma şeklinin ne olduğunu öğrendik. Olumlu ve olumsuz yanlarına baktık. Peki bu yöntem sanıldığı kadar kolay mı? Yani uzaktan çalışmak için nelere ihtiyacımız var? İşte tam da bu noktada yardımımıza teknoloji yetişiyor. Şimdi gelin işimizi kolaylaştıracak olmazsa olmaz uygulamalara birlikte bakalım.

Konferans Sistemi

İş görüşmesi veya toplantılar için artık insanların fiziksel olarak bir araya gelmesine gerek yoktur. Farklı farklı platformda sunulan yöntemi ile istediğiniz yerden istediğiniz kişilerle görüşme yapmanız artık çok kolaydır.Pandemi ile beraber salgının yayınlaşmasını önlemek için şirket ve kurumlar bu yöntemi tercih etmektedir. Bu sayede farklı yerlerden insanların bir araya gelmesi önlenmektedir. İstatistiklere göre video konferans platformu ile kullanıcıların neredeyse hepsi verimliliğin ve üretkenliğin artışında fayda sağlandığını görmekteyiz.

Biz EDUVES Olarak

Üst düzeyde teknolojisiye sahip güvenilir alt yapısıyla EDUVES, size kaliteli bir platform sunmaktadır.Rakiplerine göre teknik açıdan ve kullanım kolaylığı olarak farklı olan EDUVES, uzaktan eğitim ve uzaktan çalışma modellerinin birçok ihtiyacınızı karşılayarak size özgü bir platform sunmaktadır. Video konferans, uzaktan , , gibi çeşitli toplantı gibi istediğin platformu size sunuyor. Avantajlarından biri de markalaşma özelliği ile tamamen kendi platformunuzu oluşturabilirsiniz.Artık hayatımızda yer alacak olan online eğitim ve home office modellerini destekleyecek bir çok özelliğe sahip olmasına rağmen kendini sürekli güncelleyerek eğitim ve iş dünyasındaki gelişmelere ayak uydurmayı hedeflemekteyiz. Covid-19 salgını ile yeni dünyaya ayak uydurmak için her zaman kendimizi geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.EDUVES'in sağladığı bazı hizmetler;

» Uzaktan eğitim platformları

» Video konferans platformları

» E-toplantı sistemi

» desteği

» Markalaşma ve bayilik imkanları

Bunun gibi birçok özelliği EDUVES ekibi olarak sunmaktayız. Daha fazla bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Eduves, şirketler ve eğitim organizasyonları için özelleştirilmiş eğitim ve değerlendirme çözümleri sağlayarak 2012 yılından bu yana dijital öğrenmede güvenilir, tanınmış lider bir firmadır.

Scroll to Top