Çalışanlar İçin Verimliliği Artıracak İpuçları

uzaktan-calisma

Günümüzde tüm alışkanlıklarımız gibi çalışma alışkanlıklarımız da artık değişmeye başladı. Kimimiz esnek çalışırken, kimimiz de “uzaktan” yani uzaktan çalışmaya başlar oldu. Tabi bu yeni yöntemle birlikte çalışmayı kolaylaştıracak birçok uygulama da beraberinde geldi. şeklinden maksimum fayda sağlamak için; bu çalışma şeklinin ne olduğu, olumlu ve olumsuz yanları, çalışanların olmazsa olmaz dediği uygulamalar ve daha fazlasını öğrenmekte fayda var.

Uzaktan Çalışmak Nedir?

Düşünsenize sabah uyanıyorsunuz, evden dışarı çıkmadan kahvenizi yapıp bilgisayarınızı açıyor ve sonrasında e-postalarınızı kontrol ediyorsunuz. Ardından gün içerisinde yapacağınız toplantıları ve görüşmeleri organize ediyorsunuz. Ya da bir kafeye gidiyorsunuz ve kahvenizi içerken maillerinizi cevaplıyorsunuz. Çoğumuzun hayalidir bu şekilde çalışmak. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan çalışanlar sabah erken kalkıp, saatlerce yol gidip ardından da stresli bir ofis ortamında çalışmak zorunda kalabiliyor. Aramızda bazıları var ki onlar çok şanslı. İşte biz onlara remote yani uzaktan çalışan adını veriyoruz. Uzaktan çalışanlar mekân kaygısı olmadan istedikleri ortamda istedikleri şekilde uzaktan çalışabilen kişilerdir. Ancak uzaktan çalışanlarla bağımsız çalışanları birbirine karıştırmayalım. Çünkü uzaktan çalışanlar bir şirkete bağlı olarak, çalışmalarına ofis ortamı dışında devam ederken; bağımsız çalışanlar herhangi bir işletmeye ya da şirkete bağlı olmadan kendi başlarına iş yaparlar. Kulağa ne kadar hoş gelse de her alanda olduğu gibi bu tip bir çalışmanın da hem artıları hem eksileri mevcuttur.

Uzaktan Çalışmak Nedir?

Bireyler kendilerini hem özgür hem de rahat hissettikleri ortamlarda çalışabildikleri için verimlilikleri artar.Ofis ortamı gibi kapalı alanlarda tüm gün geçirmekten hoşlanmayan kişiler gerek açık alanlarda gerekse ev ortamında çalışma fırsatı buldukları için daha çok motive olurlar.Belli bir şirkette çalışan kişiler evlerinden ofislerine ulaşmak için saatlerini trafikte harcamak zorunda kalırken, bu sistem sayesinde kişiler evlerinden iş yerlerine ulaşmak zorunda kalmadan, gün içerisinde trafikte geçirdikleri zamanları daha verimli kullanır. Bu da üretkenliği artırır.Bu sistem sayesinde işverenler çalışanlarına ofis ortamı oluşturmak zorunda kalmazlar. Böylece mekân temini, ofis mobilyası, ofis ekipmanları, elektrik, doğalgaz, yemek vb. ofis giderlerinden kurtulur. Bu giderler için harcanacak para başka alanlara yönlendirilebilir.Uzaktan çalışan bazı kişiler evde kendi yemeklerini planlayabildikleri için daha sağlıklı yeme alışkanlıklarına sahip olduklarını söylüyorlar.

Uzaktan Çalışmanın Olumsuz Yanları

Maalesef bazılarımız gün içerisinde herhangi bir kişi tarafından denetlenmeden çalışma alanında öz disiplinini tam olarak sağlayamaz. Bu tip kişiler için uzaktan çalışma alanları pek verimli olmaz.Kişiler çalışma saatleri tam ve verimli olarak ayarlayamayabilir.Çalışma alanında çok sayıda uyaran olduğu için, çalışan kişi işe tam olarak odaklanamayabilir.Uzaktan çalışma şeklinin ne olduğunu öğrendik. Olumlu ve olumsuz yanlarına baktık. Peki bu yöntem sanıldığı kadar kolay mı? Yani uzaktan çalışmak için nelere ihtiyacımız var? İşte tam da bu noktada yardımımıza teknoloji yetişiyor. Şimdi gelin işimizi kolaylaştıracak olmazsa olmaz uygulamalara birlikte bakalım.

Uzaktan Çalışanlar İçin Hayat Kurtarıcı Uygulamalar

Workplace By Facebook Workplace By Facebook uygulaması “Facebook” tarafından takım çalışmasını kolaylaştırmak amacıyla geliştirilmiş olan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde grup içerisinde mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama gibi pek çok işlem yapılabilir. Ayrıca dosya paylaşımı, canlı yayın yapma, fotoğraf paylaşımı gibi etkinlikler de mevcuttur. Üstelik hem akıllı telefonlarda hem de tabletlerde çalıştırılabilir.Google Drive Olmazsa olmazlardan biri de Google Drive’dır. Hemen hemen herkesin en azından adını duyduğu Google Drive sayesinde Word, excel ve powerpoint dosyalarını ekip arkadaşlarınızla eş zamanlı olarak paylaşabilirsiniz. Google Drive’ı kullanmak için yapmanız gereken tek şey bir Gmail hesabı oluşturmak.Asana Asana bir proje yönetim uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde yapılacaklar listesi düzenleyebilir, hatırlatmalar ekleyebilir ya da yeni projeler başlatabilirsiniz.Slack Takım içi iletişimi sağlamak ve üzerinde çalışmış olduğunuz projenizi daha etkin bir şekilde yönetmenize yardım etmek amacıyla geliştirilmiştir. Bu uygulama sayesinde grup içerisindeki istediğiniz kişiyi arayabilir ya da mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca grup üyeleriyle dosya paylaşabilir ve belirli bir konu üzerine konuşma başlatabilirsiniz. Hem İOS hem de Android uyumlu telefonlarda kullanmaya uygundur.Skyscanner Birçoğumuzun aşina olduğu skyscanner uygulaması uzaktan çalışırken sık seyahat edenler için hayat kurtaran bir uygulama. Gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında düşük ücretli uçak biletleri bulabilir, otel rezervasyonları yapabilir ya da araç kiralayabilirsiniz. Skyscanner ile seyahatler daha ekonomik, daha verimli ve daha etkin bir şekilde organize edilebilir. Yukarıda da bahsettiğimiz uygulamalara ek olarak Eduves’in e-toplantı sistemi ile; çalışanlarınızla birlikte günlük toplantılarınızı yaparak iş takiplerini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda birçok sektörde e-toplantı sistemini kullanarak görüntülü bir şekilde ekran paylaşımı yaparak eğitimde verebilme imkanınız bulunmaktadır. İhtiyacınız olan şeyler bir akıllı telefon, bir bilgisayar ve bir de internet bağlantısı.

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Eduves, şirketler ve organizasyonları için özelleştirilmiş eğitim ve değerlendirme çözümleri sağlayarak 2012 yılından bu yana dijital öğrenmede güvenilir, tanınmış lider bir firmadır.

Aydınlatma Metni

Demo Talep Formunda bulunan alanlardan toplanan kişisel verileriniz BURKONS BİLİŞİM VE YAZILIM HİZMETLERİ İNŞAAT TAAHHÜT VE GAYRİMENKUL VE YATIRIM DAN. SAN VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından talebinize dair işlemlerin yerine getirilmesi ve paylaşmış olduğunuz iletişim adresi üzerinden tanıtım, bülten ve pazarlama içerikleri gönderilmesi amacıyla işlenebilecektir. Web kanalları üzerinden toplanan kişisel verilerin işlenmesi hakkında bilgi almak ve haklarınızı öğrenmek için İnternet Sitesi KVKK Politikası ve Gizlilik Sözleşmesi Metinlerini inceleyebilirsiniz.

Online Eğitim Platformu
Talep Formu

Temel İSG
Talep Formu

Sizi Arayalım!

Kayıt Kuralları

Belirlediğiniz kurallara göre kurs kaydı için otomatik politikalar oluşturun.(Örneğin her yeni kayıt olan katılımcıya, belirlenen kursu otomatik atanması gibi)

Özel Alan Adı (domain)

Alanadı.eduves.com LMS erişim adresini özelleştirin. Eduves LMS kurumsal müşterilerinin kendi alan adını özelleştirmesini sağlar. 

Kurs Katalog Özelliği

Kullanıcıların kendi kurs kataloğunuz aracılığıyla kurslara göz atmalarına ve bunlara abone olmalarına izin verin

Kullanıcı Yetkilendirme

Platform üzerindeki belirli yönetim işlemleri için profiller oluşturarak LMS yönetiminizi düzenleyin ve yönetim görevlerini  paylaştırın. 

Bildirim

Kullanıcılarınızı belirli etkinlikler hakkında bilgilendirmek için otomatik bildirim sistemimizi kullanın.Böylece katılımcı eğitimiyle alakalı durumlarından her zaman haberdar olurlar.

Etiketler

Çevrimiçi kurslarınızı daha iyi düzenlemek ve yönetmek için kurslara atanan etiketler oluşturun.

Kurslar ve İçerik Modülleri

Eduves LMS zengin içerik ekleme özelliklerine sahiptir. Scorm 1.2 ve 2004, xAPI (tincan api), Sözlük, Anket, Video, Forum, Wiki

Entegrasyon

Entegrasyon APIEduves LMS, API desteği ile üçüncü taraf yazılımlarla uyumlu çalışır. Ayrıca dünyada en çok kullanılan WordPress, Jooomla gibi CMS’ler ile uyumludur.

E-ticaret

E-öğrenme sistemi içerisinde yer alan E-ticaret Uygulamamızla kurslarınızı müşterilerinize satabilirsiniz.

E-sinav

Eduves LMS e-sınav modulu ile sınava özel sorular hazırlayabilir veya her sınav için soru bankasından toplu soru çekebilirsiniz. Sınav içerisinde Çoklu Seçenek, Klasik Yazılı, Eşleştirme, Boşluk Doldurma, Yanlış kelimeyi Bulma vb bir çok soru tipi vardır.

Video Konferans

Eduves LMS, dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan video konferans yazılımlarıyla birlikte çalışır. AdobeConnect, Perculus, Onsyns, GotoMeeting, Teleskill, Skype For Business ve Big Blue Button ile uyumlu çalışmaktadır.

MOOC (Kitlesel çevrimiçi açık kurs)

Eduves LMS MOOC ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen bir platformdur. Kitlesel çevrimiçi açık kurs (MOOC) ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen ücretsiz çevrimiçi bir kurslar oluşturabilir ve bilgisayarı ile internet bağlantısı olan herkese açık eğitimler sunabilirsiniz

Markalama ve Özelleştirme

Kendi logonuzu ve markanızı markalayın.  Özel alan adınızı seçin. Her bir kitle için giriş sayfasını, düzeni ve gezinmeyi özelleştirin

Kullanıcı Yönetimi

Platformda çeşitli yetkilerde kullanıcılar oluşturup, yönetebilirsiniz.  Mevcut kullanıcılarınızı ister LDAP ile ister Excel,CSV formatında içe aktarabilirsiniz.

Sertifikalar

Sertifikalar için son kullanma tarihlerini belirleyin, yenilemeleri yönetin. Kurs durumuna göre sertifika ataması yapın, bastırılabilir sertifikalar oluşturun

Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin