10 Adımda Konferans Sistemi İçin Güvenlik Uygulamaları

10-adimda-video

Güvenlik günümüzde artık çok önemli bir unsurdur.Dünya, çalışmayı ve ı yeni normal kabul etme yönünde değişmektedir. Video konferans sisteminizin herhangi bir yazılım güvenlik açıklarından yararlanmak isteyen kötü kişiler vardır. Bu açıdan baktığımızda güvenilir bir video konferans platformuyla ortak olmanız önemlidir. İşinizi, iş gücünüzü ve hizmet verdiğiniz müşterileri korumak için güvenli video konferans için en iyi 10 uygulama aşağıda verilmiştir.

Güvenilir Bir Video Konferans Platformu Arıyorsanız

1. Çözüm kurumsal sınıf olmalıdır, tüketici sınıfı değil
Daha güvenli bir video konferans deneyimi için tüketici sınıfı yazılımlardan kaçının.Tüketici sınıfı genellikle geneldir. B2B video konferans sağlayıcıları, ambalajlarının bir parçası olarak daha eksiksiz bir güvenlik araçları yelpazesi sunmaktadır.

2. Kaydı duyurabilirsiniz

Video konferansınızdaki katılımcıların gizliliğini korumak için, toplantının kaydedildiğini duyurabilirsiniz.  Hatta geç katılan herkes için etkinliğin ortasında tekrar bahsetmek isteyebilirsiniz.

3. Tarayıcı tabanlı

Video konferans çözümlerinin çoğu, yazılım indirmenizi gerektirir. Bu da cihazınızı malesef savunmaz hale getirir.Tarayıcı tabanlı bir web konferansı aracı, web üzerinde sürekli ve gerçek zamanlı olarak güncellenme avantajına sahiptir.

4. Son kullanıcılar toplantıları kilitleyebilir

Maalesef “Zoombombing” olayları, video konferans yöneticisinin toplantıyı kilitlemesine olanak tanıyan bazı kullanımı kolay güvenlik ayarlarıyla engellenebilirdi. Platform sağlayıcınıza girişte sessize alma seçenekleri, “bekleme odaları” ve etkinliğe özgü güvenlik oturum açma bilgilerini (genel bir video konferans hattı yerine) sorun çünkü bunlar toplantılarınızı güvende tutmak için gereken özelliklerdir. Hatta bazı platformlar, herkes giriş yaptıktan sonra konferansı kilitleyebilir.

5. Varsayılan ekran paylaşımına izin vermeyin

Önemli bir video konferans güvenliği en iyi uygulaması, ekran paylaşım ayarlarının yönetici tarafından kapatıldığından emin olmaktır. Ayarın varsayılan olarak “açık” olarak ayarlanmadığından emin olmak için satıcınıza danışın. Toplantı sahibi, ekran paylaşımının kimin ve ne zaman gerçekleştiğini paylaşabilmelidir.

6. Her etkinlik için benzersiz toplantı kimlikleri

Her toplantı için aynı toplantı kimliğini kullanmak kolay ve kullanışlı olsa da güvenli değildir. Platformda varsayılan olarak benzersiz video kimlikleri ayarlayan bir video konferans alternatifi seçmeniz daha iyi bir yoldur. Ya da bir video konferans planlarken ekibinizi bu seçeneği seçecek şekilde verebilirsiniz.

7. Bir toplantı parolası belirleyin

En iyi güvenlik yöntemi olarak toplantı parolası belirleyebilirsiniz. Bu size ekstra bir güvenlik sağlayacak. Video konferans dünyasında işletmenizi koruyabilecek iki faktörlü bir kimlik doğrulama sağlamanız sizin için bir avantaj olacak.

8. Sohbet odası özelliği konusunda dikkatli olun.

Günümüzde çoğu video konferans çözümü bir sohbet odası özelliği sunmaktadır. Çalışanlarınızın, özellikle bu herkese açık bir etkinlikse, dosyaları asla paylaşma veya son kullanıcıların sohbet odalarında gönderdiği bağlantılara tıklama gibi sohbet kurallarını anladığından emin olun. Hatta soru sormak için zemini açtığınızda, video konferansın sonuna kadar sohbet özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Bir video konferans sırasında sohbetlerin devam ettiğini fark ederseniz, neredeyse bir sunum sırasında odanın arkasında sessizce konuşan insanlar gibidir. Yıkıcı ve potansiyel bir güvenlik riski olabilir, bu nedenle sıkı bir şekilde kontrol edildiğinden emin olun.

9. Uçtan uca şifreleme

Şifreleme, sinyali dururken veya İnternet üzerinden aktarılırken karıştıran bir algoritmadır. Yalnızca katılan son kullanıcılar, verileri görüntülemek için verilerin kilidini açacak güvenlik anahtarına sahiptir. Uçtan uca şifreleme (E2EE) video konferans çözümleri, öne bakan konferans odalarından temel mimarilere ve hatta web kameraları ve mikrofonlar gibi kullandığınız ekipmanlara kadar tüm hizmeti kapsar.

10. Sanal arka plan kullanın 

Sanal bir arka plan isteyebilmektesiniz; Bu size, bir video konferans veya web semineri sırasında gizliliğinizi korumanın iyi bir yolunu sunacak. Bazı video konferans sistemleri bunu kendi hizmetlerinde sunmaktadır.

Bu 10 madde, kuruluşunuzun göz önünde bulundurması gereken güvenli video konferans için en iyi uygulamalardır. EDUVES, ekiplerinizin, müşterilerinizin daha etkili bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olmak için kuruluşunuza güvenli, yüksek kaliteli hizmetlerle yardımcı olmak için hazırdır. Özelleştirilebilir iş platformumuzun işletmeniz için neden doğru seçim olduğunu öğrenmek için bugün bizimle iletişime geçin.

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Eduves, şirketler ve eğitim organizasyonları için özelleştirilmiş eğitim ve değerlendirme çözümleri sağlayarak 2012 yılından bu yana dijital öğrenmede güvenilir, tanınmış lider bir firmadır.

Aydınlatma Metni

Demo Talep Formunda bulunan alanlardan toplanan kişisel verileriniz BURKONS BİLİŞİM VE YAZILIM HİZMETLERİ İNŞAAT TAAHHÜT VE GAYRİMENKUL VE YATIRIM DAN. SAN VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından talebinize dair işlemlerin yerine getirilmesi ve paylaşmış olduğunuz iletişim adresi üzerinden tanıtım, bülten ve pazarlama içerikleri gönderilmesi amacıyla işlenebilecektir. Web kanalları üzerinden toplanan kişisel verilerin işlenmesi hakkında bilgi almak ve haklarınızı öğrenmek için İnternet Sitesi KVKK Politikası ve Gizlilik Sözleşmesi Metinlerini inceleyebilirsiniz.

Online Eğitim Platformu
Talep Formu

Temel İSG
Talep Formu

Sizi Arayalım!

Kayıt Kuralları

Belirlediğiniz kurallara göre kurs kaydı için otomatik politikalar oluşturun.(Örneğin her yeni kayıt olan katılımcıya, belirlenen kursu otomatik atanması gibi)

Özel Alan Adı (domain)

Alanadı.eduves.com LMS erişim adresini özelleştirin. Eduves LMS kurumsal müşterilerinin kendi alan adını özelleştirmesini sağlar. 

Kurs Katalog Özelliği

Kullanıcıların kendi kurs kataloğunuz aracılığıyla kurslara göz atmalarına ve bunlara abone olmalarına izin verin

Kullanıcı Yetkilendirme

Platform üzerindeki belirli yönetim işlemleri için profiller oluşturarak LMS yönetiminizi düzenleyin ve yönetim görevlerini  paylaştırın. 

Bildirim

Kullanıcılarınızı belirli etkinlikler hakkında bilgilendirmek için otomatik bildirim sistemimizi kullanın.Böylece katılımcı eğitimiyle alakalı durumlarından her zaman haberdar olurlar.

Etiketler

Çevrimiçi kurslarınızı daha iyi düzenlemek ve yönetmek için kurslara atanan etiketler oluşturun.

Kurslar ve İçerik Modülleri

Eduves LMS zengin içerik ekleme özelliklerine sahiptir. Scorm 1.2 ve 2004, xAPI (tincan api), Sözlük, Anket, Video, Forum, Wiki

Entegrasyon

Entegrasyon APIEduves LMS, API desteği ile üçüncü taraf yazılımlarla uyumlu çalışır. Ayrıca dünyada en çok kullanılan WordPress, Jooomla gibi CMS’ler ile uyumludur.

E-ticaret

E-öğrenme sistemi içerisinde yer alan E-ticaret Uygulamamızla kurslarınızı müşterilerinize satabilirsiniz.

E-sinav

Eduves LMS e-sınav modulu ile sınava özel sorular hazırlayabilir veya her sınav için soru bankasından toplu soru çekebilirsiniz. Sınav içerisinde Çoklu Seçenek, Klasik Yazılı, Eşleştirme, Boşluk Doldurma, Yanlış kelimeyi Bulma vb bir çok soru tipi vardır.

Video Konferans

Eduves LMS, dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan video konferans yazılımlarıyla birlikte çalışır. AdobeConnect, Perculus, Onsyns, GotoMeeting, Teleskill, Skype For Business ve Big Blue Button ile uyumlu çalışmaktadır.

MOOC (Kitlesel çevrimiçi açık kurs)

Eduves LMS MOOC ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen bir platformdur. Kitlesel çevrimiçi açık kurs (MOOC) ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen ücretsiz çevrimiçi bir kurslar oluşturabilir ve bilgisayarı ile internet bağlantısı olan herkese açık eğitimler sunabilirsiniz

Markalama ve Özelleştirme

Kendi logonuzu ve markanızı markalayın.  Özel alan adınızı seçin. Her bir kitle için giriş sayfasını, düzeni ve gezinmeyi özelleştirin

Kullanıcı Yönetimi

Platformda çeşitli yetkilerde kullanıcılar oluşturup, yönetebilirsiniz.  Mevcut kullanıcılarınızı ister LDAP ile ister Excel,CSV formatında içe aktarabilirsiniz.

Sertifikalar

Sertifikalar için son kullanma tarihlerini belirleyin, yenilemeleri yönetin. Kurs durumuna göre sertifika ataması yapın, bastırılabilir sertifikalar oluşturun

Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin