Google, Ve Cisco: Bulut Tabanlı Konferans Karşılaştırması

google-zoom-ve-cisco-bulut-tabanli-video-konferans-karsilastirmasi

Son dönemlerde, COVID-19 krizinin bir sonucu olarak çalışmalar artmıştır. Sonuç olarak, bulut uygulamaları benzeri görülmemiş bir büyüme yaşadı. Bugünlerde Google, Zoom ve Cisco piyasadaki en büyüklerden üç isimdir. Bugün blog da size bu üç piyasa devinin yanı sıra EDUVES’in platformunu, bulut tabanlı bir karşılaştırması şeklinde yapacağım.

» Google Cloud

» Zoom Cloud Video Konferans Sistemi

» Cisco Bulut Video Konferans Sistemi

» ’in Google, Zoom veya Cisco ’ten Farkı Nedir ?

Google Cloud Video Konferans Sistemi

Google hesabı sahiplerinin Google Meet ve Google Sohbet’e erişimi vardır. Bu hizmetler aslında, eski Google Hangouts yeniden adlandırıldı. Microsoft ürünlerinin 365 çevrimiçi ofis ortamlarıyla eşleştiği gibi, Google çevrimiçi de anında iletişim ve video konferans araçlarını içeren her iki ofis aracı da sunar.Techzine, Google Meet’i gözden geçirdi. Arayüzünü “açık ve basit” olarak adlandırdı. Arayüz başlangıç ​​ekranının sadece birkaç işlevi vardır:· Bir toplantı planlayın· Bir toplantıya katılın· Video ve ses ayarlarını yapınSatış iddalarından birisi, hizmetin 250’ye kadar katılımcıyla daha büyük toplantıları, 100.000’e kadar izleyiciyle canlı akış gerçekleştirebilmesi ve yayını Google Drive da kaydedip depolayabilmenizdir.

Zoom Cloud Video Konferans Sistemi

Zoom, son zamanlarda hem büyük karlar hem de büyük güvenlik sorunları ile teknoloji haberleri yaptı. Zoom, birkaç içerisinde bir takım güncellemeler yaptı. Fakat analistler, güvenlik açısından net gelişmeler olana kadar Zoom’u kullanmamayı önerdiler. Şuan Zoom bu açığın üzerinde çalışmaktadır.Zoom, aşağıdakiler dahil birkaç önemli özellik sunar:

 • Web tabanlı video konferans·
 • Zoom sohbet ile anında mesajlaşma·
 • Tek tıkla konferans·
 • Web seminerleri· Basit arama·
 • Bazı özelleştirme
 • 1.000 katılımcıya ve 10.000 katılımcıya kadar destek

Güvenlik sorunları bir yana, Zoom, kişisel ve profesyonel kullanım için iyi çalışan sezgisel bir uygulamadır. Toplantı sahiplerinin araç çubuklarında toplantıyı kilitleyebilen, sanal katılımcıları tutmak için bekleme odası oluşturabilen, son kullanıcıların ekranlarını paylaşmasına olanak tanıyan ve daha fazlasını yapabilen güvenlik düğmeleri vardır. Toplantı yöneticiniz bu işlevleri uyguladığı sürece, toplantılarınız aksamadan gider.

Cisco Bulut Video Konferans Sistemi

Cisco bulut video konferansına WebEx denir ve yıllardır ortalıkta dolaşmaktadır. Ticari bir video konferans çözümü olarak güvenilir bir araçtır. Cisco WebEx, VoIP araması da dahil olmak üzere güvenmeye başladığınız birçok özelliği sunar.

Cisco WebEx, aşağıdakiler gibi bazı üst düzey özellikler sunar:

 • İşletme dizinleri
 • Bot ve uygulama entegrasyonları
 • Güvenlik şifrelemesi

Ancak bir dezavantajı, son kullanıcının bir toplantıya katılmak için Cisco WebEx Meetings uzantısını indirmesi veya geçici bir uygulama çalıştırması gerekmektedir. Toplantı sahipleri toplantıyı kaydedebilir, katılımcıların sesini kapatabilir ve toplantıyı sonlandırabilir. Web tabanlı video konferans hizmetlerinin çoğu için standart yetenekler olan bir sohbet ve ekran paylaşımı vardır.

Şu yönden de bakıldığında TechZine, WebEx video konferans çevrimiçi sürümünün uçtan uca şifrelemeyi desteklemediğine dikkat çekiyor. Bize göre bu, güvenlik riski oluşturabilecek ciddi bir kusurdur.

Her iki video konferans çözümü de sesli konferansa ek olarak ses sunmakta. Ancak Zoom, günümüz pazarlarında daha popüler bir video konferans seçeneğidir.Genel olarak bakıcak olursak Cisco WebEx ve Zoom arasındaki farklar şu şekildedir;

 • Zoom, bir toplantıya katılmak veya bir toplantı başlatmak için tek dokunuşlu bir düğmeye sahiptir.
 • WebEx, dosya aktarımlarını destekler.
 • Zoom, SIP arama entegrasyonu, , toplantılar ve uzaktan destek ve daha fazlası için özellikleri birleştirir.
 • WebEx, hizmetlere eklemek için birden çok ayrı ürün satın almanızı gerektirir.
 • WebEx, farklı fiyat noktalarında ayrı ürünler satın almanızı gerektirir.

Peki günümüzde bu kadar çeşit video konferans sistemi varken siz hangisini seçmeyi tercih ediyorsunuz??

EDUVES CES'in Google, Zoom veya Cisco WebEx'ten Farkı Nedir ?

Eduves CES, sağlık hizmetleri alanına uygun HIPAA uyumlu bir teletıp aracı da dahil olmak üzere Zoom, Google veya Cisco ile aynı özelliklerin çoğunu sunan bir alternatif platformdur.

Sunduğumuz olanaklar şu şekildedir;

 • Video ve sesli konferans hizmetleri
 • Web semineri barındırma ve web konferansı
 • Katılımcı kaydı
 • Ekran paylaşımı
 • Sohbet
 • E-posta davetiyeleri
 • Güvenli toplantı bağlantılarımız şu şekildedir;
 • Dosya paylaşımı
 • Kayıt
 • Çözümü web sitenize indirmeden yerleştirmek için API

Genel olarak bakacak olursak bizi rakip firmalardan ayıran hizmetimiz markalaşabilme imkanıdır. Kendi benzersiz alan adınızı kullanarak hesabınızı tamamen özelleştirebilir ve toplantı odanızı şirket markasıyla özelleştirebilirsiniz. Bu, diğer firmaların sunmadığı bir şey ve Eduves CES markası için önemli bir fark yaratıyor. Hizmetlerimizin ne kadar farklı olduğunu ve işinize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için ekibimizle konuşabilirsiniz.

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Eduves, şirketler ve eğitim organizasyonları için özelleştirilmiş eğitim ve değerlendirme çözümleri sağlayarak 2012 yılından bu yana dijital öğrenmede güvenilir, tanınmış lider bir firmadır.

Aydınlatma Metni

Demo Talep Formunda bulunan alanlardan toplanan kişisel verileriniz BURKONS BİLİŞİM VE YAZILIM HİZMETLERİ İNŞAAT TAAHHÜT VE GAYRİMENKUL VE YATIRIM DAN. SAN VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından talebinize dair işlemlerin yerine getirilmesi ve paylaşmış olduğunuz iletişim adresi üzerinden tanıtım, bülten ve pazarlama içerikleri gönderilmesi amacıyla işlenebilecektir. Web kanalları üzerinden toplanan kişisel verilerin işlenmesi hakkında bilgi almak ve haklarınızı öğrenmek için İnternet Sitesi KVKK Politikası ve Gizlilik Sözleşmesi Metinlerini inceleyebilirsiniz.

Online Eğitim Platformu
Talep Formu

Temel İSG
Talep Formu

Sizi Arayalım!

Kayıt Kuralları

Belirlediğiniz kurallara göre kurs kaydı için otomatik politikalar oluşturun.(Örneğin her yeni kayıt olan katılımcıya, belirlenen kursu otomatik atanması gibi)

Özel Alan Adı (domain)

Alanadı.eduves.com LMS erişim adresini özelleştirin. Eduves LMS kurumsal müşterilerinin kendi alan adını özelleştirmesini sağlar. 

Kurs Katalog Özelliği

Kullanıcıların kendi kurs kataloğunuz aracılığıyla kurslara göz atmalarına ve bunlara abone olmalarına izin verin

Kullanıcı Yetkilendirme

Platform üzerindeki belirli yönetim işlemleri için profiller oluşturarak LMS yönetiminizi düzenleyin ve yönetim görevlerini  paylaştırın. 

Bildirim

Kullanıcılarınızı belirli etkinlikler hakkında bilgilendirmek için otomatik bildirim sistemimizi kullanın.Böylece katılımcı eğitimiyle alakalı durumlarından her zaman haberdar olurlar.

Etiketler

Çevrimiçi kurslarınızı daha iyi düzenlemek ve yönetmek için kurslara atanan etiketler oluşturun.

Kurslar ve İçerik Modülleri

Eduves LMS zengin içerik ekleme özelliklerine sahiptir. Scorm 1.2 ve 2004, xAPI (tincan api), Sözlük, Anket, Video, Forum, Wiki

Entegrasyon

Entegrasyon APIEduves LMS, API desteği ile üçüncü taraf yazılımlarla uyumlu çalışır. Ayrıca dünyada en çok kullanılan WordPress, Jooomla gibi CMS’ler ile uyumludur.

E-ticaret

E-öğrenme sistemi içerisinde yer alan E-ticaret Uygulamamızla kurslarınızı müşterilerinize satabilirsiniz.

E-sinav

Eduves LMS e-sınav modulu ile sınava özel sorular hazırlayabilir veya her sınav için soru bankasından toplu soru çekebilirsiniz. Sınav içerisinde Çoklu Seçenek, Klasik Yazılı, Eşleştirme, Boşluk Doldurma, Yanlış kelimeyi Bulma vb bir çok soru tipi vardır.

Video Konferans

Eduves LMS, dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan video konferans yazılımlarıyla birlikte çalışır. AdobeConnect, Perculus, Onsyns, GotoMeeting, Teleskill, Skype For Business ve Big Blue Button ile uyumlu çalışmaktadır.

MOOC (Kitlesel çevrimiçi açık kurs)

Eduves LMS MOOC ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen bir platformdur. Kitlesel çevrimiçi açık kurs (MOOC) ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen ücretsiz çevrimiçi bir kurslar oluşturabilir ve bilgisayarı ile internet bağlantısı olan herkese açık eğitimler sunabilirsiniz

Markalama ve Özelleştirme

Kendi logonuzu ve markanızı markalayın.  Özel alan adınızı seçin. Her bir kitle için giriş sayfasını, düzeni ve gezinmeyi özelleştirin

Kullanıcı Yönetimi

Platformda çeşitli yetkilerde kullanıcılar oluşturup, yönetebilirsiniz.  Mevcut kullanıcılarınızı ister LDAP ile ister Excel,CSV formatında içe aktarabilirsiniz.

Sertifikalar

Sertifikalar için son kullanma tarihlerini belirleyin, yenilemeleri yönetin. Kurs durumuna göre sertifika ataması yapın, bastırılabilir sertifikalar oluşturun

Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin