, Ve : Markalaşma Ve Karşılaştırması

ın popülaritesi bu günler de arttı. Eduves, Zoom, Webex ve GoToMeeting gibi hizmetler, bugün piyasadaki popüler ticari hizmet teklifleridir. Bu hizmetlerin her biri, müşterilerine ve meslektaşlarına bu yerleşik hizmetleri sunan konferans satıcılarından oluşan dağıtım ağlarına sahiptir.Ancak tüm video konferans bayilerinin teklifleri aynı değildir. Bu blog, günümüzün en popüler video konferans hizmetlerinden bazılarına bakacak ve markalaşma ile bayiliği karşılaştıracaktır.

» Nedir ?

» Zoom Satıcısı ve Zoom Markalaşma

» Peki ya Zoom da markalaşma nasıl oluyor ?

» WebEx Bayilik Karşılaştırması ve WebEx Markalaşma

» GoToMeeting Bayilik Programı» EDUVES Markalaşma

Video Konferans Sistemi Nedir ?

İş dünyasında, çalışanların iletişim ve işbirliği yaparken sosyal mesafeyi zorlamalarının bir yolu olarak video konferans son derece popülerdir. Video konferans bir teknoloji olarak onlarca yıldır var iken, COVID-19 ı bu araçların kullanımını yüzde yüzlerle çarptı.Video konferansın popülerliğinden yararlanmak isteyen şirketler bu araçları yeniden satabilir. Bir işletmeye video konferans bayi hizmet hattı eklemek, birçok iş alanının karantina kilitlemeleri nedeniyle değiştiği veya engellendiği bir zamanda ek bir gelir kaynağı sağlar. Video konferans yeniden satışı kazançlı bir yardımcıdır, ancak bu hizmetin tipik olarak iki temel teklifi vardır: Standart bir platform ve markalaşabilirlik.Bir müşteriyi markalaşa bilme hakkını verdiğinizi düşünün. Hangisi daha iyi olurdu: Webex veya Zoom etiketli genel bir video konferans sistemi mi yoksa kurumsal renklerinizi, logolarınızı ve markanızı içeren bir “markalaşma” çözümü mü? Standart bir video konferans ile markalaşma hizmeti arasındaki fark budur.Üç popüler ticari video konferans hizmetine bakalım ve hangisinin daha iyi olduğunu görmek için bayi programlarını Eduves’le karşılaştıralım.

Zoom Satıcısı ve Zoom Markalaşma

Zoom, bugün piyasada en çok kullanılan video konferans hizmetlerinden biridir. CNBC , firmanın yalnızca 2020 yılında 2.22 milyon aylık aktif kullanıcı eklediğini söyledi. Satması kolay, tanınabilir bir markadır. Ancak, canlı video konferanslar sırasında bir tür güvenlik ihlali olan Zoombing’e izin veren güvenlik ayarlarında bazı hatalar vardır. ZDNet web kameralarının tehlikeye atılmasına, yetkisiz veri paylaşımına ve iletişimleri gizli tutmak için kullanılan şifreleme türü hakkında ciddi güvenlik sorunları hakkında rapor verir. Bu da; Google, SpaceX, Eğitim Bakanlığı gibi şirketlerin, aksaklıklar giderilene kadar Zoom yazılımının kullanımını yasaklamasına yol açtı.Bu sorunlar şüphesiz Zoom bayi ağı için sorunlara neden oldu. Zoom’u müşterilerine satmak için bu kabul edilen kırmızı bayrakların üstesinden gelmek zorunda kaldı. Ancak Zoom bayi programının dikkate alınması gereken bazı büyük avantajları vardır.Zoom, satıcı programına, bireylerin ve şirketlerin video ve telefon hizmetlerini yeniden satmalarına olanak tanıyan “Küresel Kanal Ortağı Programı” adını veriyor. En büyük fayda, bayilerin müşterinin ömrü boyunca sürekli bir komisyon alabilmesidir. Ayrıca, ürün paketlemesi ve ortak bir pazarlama programı ile eğitim ve bayi fiyat listesi sunarlar. Ancak, bir Google araması, Zoom bayileri için komisyon numaralarını veremez.

WebEx Bayilik Karşılaştırması ve WebEx Markalaşma

Cisco’nun WebEx ürünü ise, video konferans endüstrisindeki bir başka güvenilir isimdir. Cisco, donanım ve yazılımda küresel bir liderdir ve ürünlerinin çoğu için karmaşık bir ortak kanal programına sahiptir . Tedarikçiler bir Cisco ortağı olarak kaydolmalı ve ardından ortaklık eğitim programlarını tamamlamalıdır. 

WebEx markalaşmasına Cisco’nun UC-oNE adı verilir . UCToday, bu hizmet için yazılım motorunun 2018’de BroadSoft’un satın alınmasından geldiğini söylüyor. Uygulama, WebEx bayi müşterileri için bir teklif olarak özelleştirilebilir. UC-One, video konferanstan daha fazlasını sunar; müşteriler bulut tabanlı aramayı, anlık mesajlaşmayı ve Microsoft işbirliği araçlarıyla entegrasyonu seçebilir. Ancak UCToday incelemesine göre, bu markalaşma ürünündeki özelleştirme, aracı marka standartlarınızla özelleştirme yeteneğinden değil, hizmetleri nasıl paketlediğinizden kaynaklanıyor gibi görünüyor.

EDUVES CES Markalaşma

Bayiler veya doğrudan ticari müşteriler için en önemli farklardan biri, tartıştığımız diğer video konferans sağlayıcılarının aksine, Eduves CES, eksiksiz ve kendi markanı kullanabileceğin bir ürün sunmasıdır. Bayilik ise, bu video konferans çözümünün kendisini satmasına yardımcı olan önemli bir satış noktasıdır.markalasma Zoom, WebEx ve GoToMeeting: Markalaşma ve Bayilik KarşılaştırmasıVideo konferans çözümü arayan kuruluşlar, Eduves CES’i işlerinin markasının bir parçası haline getirmek için alan adını, logoları, renkleri, e-posta toplantı bildirimlerini ve daha fazlasını özelleştirebilirler. Bayilik için, hizmet tekliflerinin bir parçası olarak Eduves CES’i yeniden markalandırabilirler. Alternatif olarak ise müşterileri, özellikle de müşterilerine veya çalışanlarına birleşik bir cephe sunmak isteyen kurumsal organizasyonlar, Eduves CES’i kendi kurumsal isimleri altında yeniden markalaşabilir. Bu da müşterilerinin video konferans çözümlerini tam olarak entegre etmelerine sağlamaktadır.Eduves CES markalaşma video konferans sisteminin amacı, kanal ortaklarımıza ve onların müşterilerine kendi adlarına barındırılan bir çözüm markalama fırsatı sağlamaktır. Uygun maliyetli ve güvenilir olan çok değerli, esnek bir hizmet sunmaktayız.

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Eduves, şirketler ve eğitim organizasyonları için özelleştirilmiş eğitim ve değerlendirme çözümleri sağlayarak 2012 yılından bu yana dijital öğrenmede güvenilir, tanınmış lider bir firmadır.

Aydınlatma Metni

Demo Talep Formunda bulunan alanlardan toplanan kişisel verileriniz BURKONS BİLİŞİM VE YAZILIM HİZMETLERİ İNŞAAT TAAHHÜT VE GAYRİMENKUL VE YATIRIM DAN. SAN VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından talebinize dair işlemlerin yerine getirilmesi ve paylaşmış olduğunuz iletişim adresi üzerinden tanıtım, bülten ve pazarlama içerikleri gönderilmesi amacıyla işlenebilecektir. Web kanalları üzerinden toplanan kişisel verilerin işlenmesi hakkında bilgi almak ve haklarınızı öğrenmek için İnternet Sitesi KVKK Politikası ve Gizlilik Sözleşmesi Metinlerini inceleyebilirsiniz.

Online Eğitim Platformu
Talep Formu

Temel İSG
Talep Formu

Sizi Arayalım!

Kayıt Kuralları

Belirlediğiniz kurallara göre kurs kaydı için otomatik politikalar oluşturun.(Örneğin her yeni kayıt olan katılımcıya, belirlenen kursu otomatik atanması gibi)

Özel Alan Adı (domain)

Alanadı.eduves.com LMS erişim adresini özelleştirin. Eduves LMS kurumsal müşterilerinin kendi alan adını özelleştirmesini sağlar. 

Kurs Katalog Özelliği

Kullanıcıların kendi kurs kataloğunuz aracılığıyla kurslara göz atmalarına ve bunlara abone olmalarına izin verin

Kullanıcı Yetkilendirme

Platform üzerindeki belirli yönetim işlemleri için profiller oluşturarak LMS yönetiminizi düzenleyin ve yönetim görevlerini  paylaştırın. 

Bildirim

Kullanıcılarınızı belirli etkinlikler hakkında bilgilendirmek için otomatik bildirim sistemimizi kullanın.Böylece katılımcı eğitimiyle alakalı durumlarından her zaman haberdar olurlar.

Etiketler

Çevrimiçi kurslarınızı daha iyi düzenlemek ve yönetmek için kurslara atanan etiketler oluşturun.

Kurslar ve İçerik Modülleri

Eduves LMS zengin içerik ekleme özelliklerine sahiptir. Scorm 1.2 ve 2004, xAPI (tincan api), Sözlük, Anket, Video, Forum, Wiki

Entegrasyon

Entegrasyon APIEduves LMS, API desteği ile üçüncü taraf yazılımlarla uyumlu çalışır. Ayrıca dünyada en çok kullanılan WordPress, Jooomla gibi CMS’ler ile uyumludur.

E-ticaret

E-öğrenme sistemi içerisinde yer alan E-ticaret Uygulamamızla kurslarınızı müşterilerinize satabilirsiniz.

E-sinav

Eduves LMS e-sınav modulu ile sınava özel sorular hazırlayabilir veya her sınav için soru bankasından toplu soru çekebilirsiniz. Sınav içerisinde Çoklu Seçenek, Klasik Yazılı, Eşleştirme, Boşluk Doldurma, Yanlış kelimeyi Bulma vb bir çok soru tipi vardır.

Video Konferans

Eduves LMS, dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan video konferans yazılımlarıyla birlikte çalışır. AdobeConnect, Perculus, Onsyns, GotoMeeting, Teleskill, Skype For Business ve Big Blue Button ile uyumlu çalışmaktadır.

MOOC (Kitlesel çevrimiçi açık kurs)

Eduves LMS MOOC ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen bir platformdur. Kitlesel çevrimiçi açık kurs (MOOC) ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen ücretsiz çevrimiçi bir kurslar oluşturabilir ve bilgisayarı ile internet bağlantısı olan herkese açık eğitimler sunabilirsiniz

Markalama ve Özelleştirme

Kendi logonuzu ve markanızı markalayın.  Özel alan adınızı seçin. Her bir kitle için giriş sayfasını, düzeni ve gezinmeyi özelleştirin

Kullanıcı Yönetimi

Platformda çeşitli yetkilerde kullanıcılar oluşturup, yönetebilirsiniz.  Mevcut kullanıcılarınızı ister LDAP ile ister Excel,CSV formatında içe aktarabilirsiniz.

Sertifikalar

Sertifikalar için son kullanma tarihlerini belirleyin, yenilemeleri yönetin. Kurs durumuna göre sertifika ataması yapın, bastırılabilir sertifikalar oluşturun

Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin