Online Toplantılara Katılımcılar Nasıl Dahil Edilir

Online Toplantılara Katılımcılar Nasıl Dahil Edilir

online-toplantilara-katilimcilar-nasil-eklenir

konferans aracılığıyla toplantılar, günümüz iş dünyasının ayrılmaz bir parçası haline geldi. COVID-19 krizinden önce, çoğu işletme için olmasa da çoğu işletme için ara sıra kullanılan bir araçtı, ama artık değil. Modern dünyada, uzaktan toplantılar birçok ekibin iletişim kurmasının birincil yoludur. İster ürün veya hizmetlerinizi bir müşteriye satmaya çalışıyor olun, ister ekibinizle koordineli çalışın, uzaktan video konferans bugün iş yapma şeklidir.Bu toplantılarda, yüz yüze toplantılarda olduğundan farklı kurallar geçerlidir. Çalışanlarınızın bir video konferansa gerçekten katılıp katılmadığını bilmek veya potansiyel bir müşterinin ne kadar ilgilendiğini ölçmek daha zordur. Bir sonraki video konferansınız sırasında herkesin söz sahibi olmasını sağlamaya yardımcı olacak, uzaktaki toplantı katılımcılarıyla nasıl etkileşim kuracağınıza dair bazı önerilerimiz var.

» Toplantıyı Hazırlama

» Toplatıya Katılımcıların Katılım Durumu

» Katılımcıları Toplantıya Dahil Etmenin Yolları : Toplantı Sonrası

Toplantıyı Hazırlama

Online toplantı katılımcılarının katılımını sağlayacak bir sürece doğru ilk adım, işbirliği oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz araçları sağlayan bir video konferans çözümünden yararlanmaktır. Ekran paylaşımı herkesi aynı sayfada tutmanın önemli bir yoludur, metin sohbeti özellikleri ise herhangi bir yüz yüze toplantı sırasında doğal olarak olabilecek yan görüşmelere izin vermek için mükemmeldir.Online Toplantılara Katılımcılar Nasıl Dahil EdilirHer şeyden önce, çalışanların bağlantıda kalmasını sağlamak için şirketinizin güvenebileceği güvenilir bir hizmete ihtiyacınız var.Herkesi davet ettiğinizden ve platforma giriş yapmakta kimsenin sorun yaşamadığından emin olun. Bir kişinin bile sorun yaşaması Birini soğukta bırakmak, kendilerini dışlanmış hissetmelerine neden olabilir ve gelecekteki toplantılara katılımlarını azaltabilir.Gündemi, uzaktaki toplantı katılımcılarının ilgisini çekecek şekilde planlamaya çalışın. Bunu yapmanın iyi bir yolu, toplantıda ele alınacak gündem maddeleriyle ilgili katılımcı girdisi almaktır. Nihai gündemi önceden paylaşın ve mümkünse sunum yapanları bölerek toplantıyı ilginç kılın.Bazen insanlar, orada olmaları için gerçekten hiçbir neden olmadığı için toplantılardan ayrılırlar. Mümkünse her katılımcının toplantıya bir katılım parçası olduğundan ve neden orada olduklarını ve ne beklediğinizi bildiklerinden emin olun.

Toplatıya Katılımcıların Katılım Durumu

Toplantının kurallarını açıklayarak başlayın. Herkesi tanıtın ve ardından gündemin üzerinden geçin. Beyin fırtınasına yardımcı olmadıkça, herkes için işgence olmaması için insanların nasıl soru sorabileceğini açıklayın. Herkesten kameralarını açmalarını ve bu beklentiyi önceden belirlemelerini isteyin.Herkese toplantının biteceği zamanı hatırlatın ve ne olursa olsun toplantının amacını yineleyin. Toplantıyı kaydetmek ve toplantı sırasında görüşmedeki önemli yapılacakların bir kısmını not edebilecek bir moderatör atamak iyi bir fikirdir.Ayrıca, gündeminizin karışmamasını sağlamak için bir zaman tutucu atamayı düşünün. Bu, iki amaca hizmet eder: gündeminizi yolunda tutmak ve ayrıca toplantıda insanlara yapacak şeyler verecek ve onları meşgul edecek görevleri ayrıştırmak.Bir kişinin rolünü paylaşmak, çalışanın daha değerli hissetmesine yardımcı olmak için de önemlidir. Online toplantılar için daima bir anket ile başlayın. Anketler, toplantıya katılımı artırma şansı verirken, insanları meşgul etmenin harika bir yoludur. Uzak toplantılar için en iyi anket soruları için bazı öneriler şunları içerir:

  • Tatile gitmek için en sevdiğiniz yer neresi?
  • Zamanda geriye gidebilseydiniz, hangi yılı seçerdiniz ve neden?
  • En sevdiğin film nedir?
  • Dans ettiğimde ___________ gibi görünüyorum.

Diğer bir numara, herkesin toplantıya katılmasını beklerken biraz konuşmaya izin vermektir. Toplantı sahibi ve / veya moderatör toplantıya geldiklerinde insanlarla sohbet edebilirken, izleyiciler arasına aynı şeyi yapabilecek birkaç kişi yerleştirmek iyi bir fikirdir.Toplantının ortasında dikkatin dağaldığını hissedebilir ve online toplantı katılımcılarıyla nasıl etkileşim kuracağınızı merak edebilirsiniz. Toplantı boyunca, fikirlerini isteyerek insanları meşgul etmek iyi bir fikirdir. Geride kalan ve katkıda bulunmayan çalışanları fark ederseniz, katkılarını isteyerek onları dahil edin. Sohbet özelliğine de göz atabilirsiniz. Gruptaki sessiz kişilerin bir anlık mesajla daha rahat konuştuğunu fark edebilirsiniz.

Katılımcıları Toplantıya Dahil Etmenin Yolları : Toplantı Sonrası

Toplantıdan sonra bir teşekkür ve not göndermek, işleri tamamlamanın harika bir yoludur. Hatta bu görevi, katılımı artırmanın başka bir yolu olarak toplantıdaki birine verebilirsiniz.Tüm toplantı katılımcılarının bir resmini veya anket hakkında komik bir kısa mesaj ekleyin ve toplantı notlarına veya kaydına bir bağlantı ekleyin.man-home-hold-video-conference-online--interview-stay-work-freelance-e-learning-studying-laptop-web-chatting-184723867 Online Toplantılara Katılımcılar Nasıl Dahil EdilirEDUVES e-Toplantı, uzaktaki ekiplerinizle etkileşim kurmanın bir aracı olarak video konferansın değerini anlıyoruz. İşbirliğinin kilometreler boyunca devam etmesini sağlamanın güvenli bir yolu olan HD yüksek kaliteli video konferans çözümleri sunuyoruz. Çözümümüzün işletmenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek ve toplantı katılımcılarınızın mutlu ve istekli olmasını sağlamak için bugün bizimle iletişime geçin

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Eduves, şirketler ve eğitim organizasyonları için özelleştirilmiş eğitim ve değerlendirme çözümleri sağlayarak 2012 yılından bu yana dijital öğrenmede güvenilir, tanınmış lider bir firmadır.

Aydınlatma Metni

Demo Talep Formunda bulunan alanlardan toplanan kişisel verileriniz BURKONS BİLİŞİM VE YAZILIM HİZMETLERİ İNŞAAT TAAHHÜT VE GAYRİMENKUL VE YATIRIM DAN. SAN VE TİC.LTD.ŞTİ. tarafından talebinize dair işlemlerin yerine getirilmesi ve paylaşmış olduğunuz iletişim adresi üzerinden tanıtım, bülten ve pazarlama içerikleri gönderilmesi amacıyla işlenebilecektir. Web kanalları üzerinden toplanan kişisel verilerin işlenmesi hakkında bilgi almak ve haklarınızı öğrenmek için İnternet Sitesi KVKK Politikası ve Gizlilik Sözleşmesi Metinlerini inceleyebilirsiniz.

Online Eğitim Platformu
Talep Formu

Temel İSG
Talep Formu

Sizi Arayalım!

Kayıt Kuralları

Belirlediğiniz kurallara göre kurs kaydı için otomatik politikalar oluşturun.(Örneğin her yeni kayıt olan katılımcıya, belirlenen kursu otomatik atanması gibi)

Özel Alan Adı (domain)

Alanadı.eduves.com LMS erişim adresini özelleştirin. Eduves LMS kurumsal müşterilerinin kendi alan adını özelleştirmesini sağlar. 

Kurs Katalog Özelliği

Kullanıcıların kendi kurs kataloğunuz aracılığıyla kurslara göz atmalarına ve bunlara abone olmalarına izin verin

Kullanıcı Yetkilendirme

Platform üzerindeki belirli yönetim işlemleri için profiller oluşturarak LMS yönetiminizi düzenleyin ve yönetim görevlerini  paylaştırın. 

Bildirim

Kullanıcılarınızı belirli etkinlikler hakkında bilgilendirmek için otomatik bildirim sistemimizi kullanın.Böylece katılımcı eğitimiyle alakalı durumlarından her zaman haberdar olurlar.

Etiketler

Çevrimiçi kurslarınızı daha iyi düzenlemek ve yönetmek için kurslara atanan etiketler oluşturun.

Kurslar ve İçerik Modülleri

Eduves LMS zengin içerik ekleme özelliklerine sahiptir. Scorm 1.2 ve 2004, xAPI (tincan api), Sözlük, Anket, Video, Forum, Wiki

Entegrasyon

Entegrasyon APIEduves LMS, API desteği ile üçüncü taraf yazılımlarla uyumlu çalışır. Ayrıca dünyada en çok kullanılan WordPress, Jooomla gibi CMS’ler ile uyumludur.

E-ticaret

E-öğrenme sistemi içerisinde yer alan E-ticaret Uygulamamızla kurslarınızı müşterilerinize satabilirsiniz.

E-sinav

Eduves LMS e-sınav modulu ile sınava özel sorular hazırlayabilir veya her sınav için soru bankasından toplu soru çekebilirsiniz. Sınav içerisinde Çoklu Seçenek, Klasik Yazılı, Eşleştirme, Boşluk Doldurma, Yanlış kelimeyi Bulma vb bir çok soru tipi vardır.

Video Konferans

Eduves LMS, dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan video konferans yazılımlarıyla birlikte çalışır. AdobeConnect, Perculus, Onsyns, GotoMeeting, Teleskill, Skype For Business ve Big Blue Button ile uyumlu çalışmaktadır.

MOOC (Kitlesel çevrimiçi açık kurs)

Eduves LMS MOOC ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen bir platformdur. Kitlesel çevrimiçi açık kurs (MOOC) ile farklı alanlarda öğrenmeyi destekleyen ücretsiz çevrimiçi bir kurslar oluşturabilir ve bilgisayarı ile internet bağlantısı olan herkese açık eğitimler sunabilirsiniz

Markalama ve Özelleştirme

Kendi logonuzu ve markanızı markalayın.  Özel alan adınızı seçin. Her bir kitle için giriş sayfasını, düzeni ve gezinmeyi özelleştirin

Kullanıcı Yönetimi

Platformda çeşitli yetkilerde kullanıcılar oluşturup, yönetebilirsiniz.  Mevcut kullanıcılarınızı ister LDAP ile ister Excel,CSV formatında içe aktarabilirsiniz.

Sertifikalar

Sertifikalar için son kullanma tarihlerini belirleyin, yenilemeleri yönetin. Kurs durumuna göre sertifika ataması yapın, bastırılabilir sertifikalar oluşturun

Scroll to Top
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin