fbpx

İçin Hangi İnternet Hızına İhtiyacınız Var

Konferans İçin Hangi İnternet Hızına İhtiyacınız Var ?

Video Konferans İçin Hangi İnternet Hızına İhtiyacınız Var

COVID-19 krizinin bir sonucu olarak devriminin ortasındayız . Şirketler, şehirler ve hatta ülkeler ayrı olsalar bile, insanların yüz yüze işbirliği yapmasını sağlamak için bu araçları kullandıklarından, iletişim aracı haline geldi.

Evden çalışmayı düşündüğünüzde aklınıza gelebilecek sorulardan biri, video konferans için bant genişliğine sahip olup olmayacağınızdır. Video konferans için doğru internet hızına sahip olmak, bağlantıda ekranın donmasına veya gecikmeye neden olabilecek ağ bağlantısı sorunlarına maruz kalmayacağınız anlamına gelir . Bu blog yazısı, bir sonraki çevrimiçi toplantınız için ihtiyacınız olan hızı anlamanıza yardımcı olacaktır.

»  Video Konferans İçin Hızlar Nasıl Ölçülür?

»  Video Konferans İçin Doğru Bant Genişliği Nedir ?

»  Video Konferans Sorunları İçin İnternet Hızının Üstesinden Gelmek

Video Konferans için Hızlar Nasıl Ölçülür ?

Video konferans deneyiminizi optimize ederken, tüm bunların nasıl çalıştığını anlamak faydalıdır. Anlaşılması gereken ilk şey, bant genişliğinin evinizden video konferansı başarıyla kullanmak için ihtiyaç duyacağınız en önemli araçlardan biri olduğudur. İnternet sağlayıcınız genellikle karşıya yüklemeler ve indirmeler için bant genişliği hız derecesi içeren bir paket satar. Bu ne anlama geliyor ve video konferansını nasıl etkiliyor?İnternet bant genişliğiniz genellikle Mbps cinsinden ölçülür. Biraz küçük bir veri paketidir ve megabit bir milyon bittir.

Bir Mbps, 1.000 Kbps'ye eşittir. Veya başka bir deyişle,

1 Mbps, 1 Kbps'den 1.000 kat daha hızlıdır.

Örneğin:· 1.000 bit = 1 Kbps· 1.000 Kbps = 1 Mbps· 8 Mbps = 1 MBps

Sonuç olarak, internet sağlayıcınız için ne kadar çok Mbps öderseniz, internette o kadar hızlı gezinebilirsiniz. Daha yüksek Mbps, çevrimiçi kedi videolarınızın düzgün şekilde oynatılacağı ve web siteleri arasında geçiş süresinin daha hızlı olacağı anlamına gelir.

Örneğin, 24 Mbps üzerindeki her şey çok hızlı kabul edilir. 1 Mbps'lik bir bağlantı, bir web sayfasını yüklemek için yaklaşık 0,8 saniye ve beş dakikalık bir şarkıyı indirmek yaklaşık 41 saniye sürer. 6 Mbps bağlantınız olsaydı, aynı şarkıyı indirmek yalnızca 7 saniye sürerdi. 24 Mb / sn hemen hemen anlık olacaktır.Bir veya iki uzak çalışanı olan ortalama bir ev için, daha az işçiyle sorun olmaz.

Evden çalışmak için ihtiyacınız olan ideal , kişi başı 17 Mbps civarında olma eğilimindedir. Bu, aynı anda birden fazla cihaza çevrimiçi olarak sahip olmanın yanı sıra çevrimiçi TV veya diğer medyayı yayınlamaya izin verir.vpn_speed_02

Video Konferans İçinHangi İnternet Hızına İhtiyacınız Var ?

PreviousNextVideo konferans için doğru internet hızına ve bant genişliğine sahip olduğunuzda, çalışma uygundur.İnternet bağlantınız için üç temel ölçüm vardır:· İndirme hızı , görüşmedeki diğer kişilerden gelen videoları kristal netliğinde görmek için önemlidir.· Yükleme hızı , görüşmedeki diğer kişilerin video akışınızı nasıl göreceğini etkiler.· Gecikme , video ve ses arasındaki bağlantıların ne kadar iyi senkronize edildiğidir. Kötü bir internet bağlantısından kaynaklanan yüksek gecikme seviyesi, konuşmanızın ağzınızın hareketiyle eşleşmeyeceği veya video konferans iletişimini başka şekilde bozmayacağı anlamına gelir.Doğru internet veri planını belirlemek için interneti nasıl kullandığınızı ve evinizde aynı anda boru hattını kullanacak kişi sayısını hesaba katın.

Video konferans araçlarını kullanmayı planlıyorsanız , bu dikkate alınması gereken bir şeydir, çünkü sanal bir sohbet çok fazla bant genişliği kullanabilir.Artık internet bant genişliği hızlarının temellerini anladığınıza göre, video konferans için en iyi internet hızı nedir?

Video Konferans İçin Doğru Bant Genişliği Nedir?

Video konferans için en iyi internet hızının ne olduğu konusunda farklı düşünce okulları vardır. Videonuzun kalitesini indirme ve yükleme hızının ötesinde birçok faktör etkileyebilir.

Ne tür bir web kamerası kullanıyorsunuz?

 • İnternet hattını paylaşıyorsanız (ticari olmayan internet hizmetleri için çok yaygındır), çalışırken evde çok sayıda insan var mı? Bu hızınızı yavaşlatabilir.
 • Kameranızın çözünürlük ayarı ve saniyedeki kare sayısı nedir?
 • Video konferans katılımcılarının tümü kaç özellik kullanıyor?

Görüntülü konferans, iki tarafla bire bir görüşme yapan katılımcılar için tipik olarak yaklaşık 1,5 – 2 Mbps aşağı ve 2 Mbps yukarı gerektirir. Genellikle, Mbps ne kadar yüksekse o kadar iyidir, bu nedenle bazı sağlayıcılar deneyimi iyileştirmek için 3 Mbps bağlantı önerir.

 • Genel tarama ve e-posta için 1 Mbps.
 • İnternet Protokolü üzerinden Ses (VoIP) çağrısı için 0,5 Mbps'den az.
 • Standart video konferans için 1 Mbps.
 • HD video konferans için 6 Mbps.
 • Uzaktan çalışma için 5 ila 25 Mbps.
 • HighSpeedInternet.com'a göre , evden çalışan bir kişi için ortalama internet hızı şöyle olmalıdır:
 • Kişi başına 10 Mbps indirme hızı.
 • Video konferans veya diğer etkinlikler için kişi başına en az 1 Mbps yükleme hızı.

Hızınızı kontrol etmek için speedtest.net adresine gidebilirsiniz . Bant genişliğinizin yeterli olmadığını düşünüyorsanız, diğer paket seçeneklerini keşfetmek için internet sağlayıcınızı aramayı deneyin. Web konferansı sırasında bant genişliği sorunlarının üstesinden gelmenin başka yolları var mı?

Video Konferans Sorunları için İnternet Hızının Üstesinden Gelmek

Üzerinde bulunduğunuz planı tartışmak için internet sağlayıcınızı aramanıza ek olarak, web kameranızı kullanma sürenizi de sınırlayabilirsiniz. Hala video konferansta olabilirsiniz, ancak bant genişliğinden tasarruf etmek için web kameranızı etkinleştirmeyin. Resminizi canlı video yerine paylaşmak daha az bant genişliği gerektirir, bu nedenle yüzünüzü web kamerasında paylaşmak yerine kendi resminizi yüklemeyi düşünün.

Bağlantınızla ilgili sorun yaşıyorsanız ve ekranınızı paylaşırken bir sunum hazırlıyorsanız, ekran paylaşımı sırasında web kameranızı duraklatmayı deneyin, böylece bant genişliği boru hattı yutan video kameradan uzaklaşır. Ayrıca, biraz bant genişliğinden tasarruf etmek için web kameranızın çözünürlüğünü HD'den uzaklaştırmayı da düşünebilirsiniz. Ya da bazen kolayca bilgisayarınızı kapatıp açmak veya modeminizi kapatıp açmak çözüm olabilir.

Video konferans deneyiminizi geliştirmenin bir başka yolu da gibi bir video konferans sağlayıcısı seçmektir. EDUVES , tarayıcı tabanlı bir video konferans çözümüdür. Uygulama gelişmiş WebRTC teknolojisi kullandığından, video konferansın her iki ucunda da mevcut ağ bant genişliğine uyum sağlayabilir. Platform, genel deneyimi iyileştirmek için veri paketi kayıplarına uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, sizi yavaşlatacak video konferans yazılımı indirmeleri de yoktur.

Video konferans için ihtiyacınız olan internet hızından endişe ediyorsanız, tüm iletişim ihtiyaçlarınız için EDUVES CES'i düşünün

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Ücretsiz 14 günlük denemenizi başlatın!

Sizde diğer müşterilerimiz gibi Eduves ürünlerini önce deneyip sonra satın alma fırsatından faydalanın. Hemen satış ekibimizle irtibata geçin!

Eduves, şirketler ve eğitim organizasyonları için özelleştirilmiş eğitim ve değerlendirme çözümleri sağlayarak 2012 yılından bu yana dijital öğrenmede güvenilir, tanınmış lider bir firmadır.

Scroll to Top
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin